Konkursa "Latvijas Maksimālisti" laureātu vidū arī skolēns no Limbažiem

Publicitātes foto
Publicitātes foto

Sestdien, 16.maijā, koncertzālē "Rīga" svinīgā un emocionālā gaisotnē tika sumināti un apbalvoti stipendiju konkursa "Latvijas Maksimālisti" laureāti – stipendijas saņēma 50 talantīgākie un apņēmīgākie Latvijas skolēni, bet 10 speckategorijas uzvarētāji saņēma planšetdatorus. Laureātu vidū iekļuvis arī skolēns no Limbažiem.

Kā pilsētas informācijas portālu Limbazi24.lv informēja konkursa organizatori, kopumā konkursā piedalījās 312 talantīgākie skolēni no visas Latvijas. Visaktīvāk pārstāvētās konkursa kategorijas bija sports un veselība, mūzika, māksla un speckategorija.

Uzvarētājs eksakto zinātņu kategorijā ir Rīgas Valsts vācu ģimnāzija skolēns Jānis Haļzovs, kurš konkursa žūriju pārsteidza ar neparastu aizraušanos un talantu. Jānis jau četrus gadus audzē arbūzus un melones un pēta, kā to vislabāk darīt Latvijas klimatiskajos apstākļos. Viņš ir pierādījis, ka audzēt šīs gardās ogas ir iespējams arī Latvijā. Talantīgais jaunietis vēlas turpināt veikt pētījumus par arbūzu un meloņu audzēšu un stipendiju plāno izmantot, lai iegādātos materiālu tehnisko bāzi.

2.vietu eksakto zinātņu kategorijā ieguva Valmieras Valsts ģimnāzijas skolniece Rūta Ozoliņa, bet 3.vietu izcīnīja Rēzeknes 6.vidusskolas skolniece Vlada Svirkovska.

Humanitāro zinātņu kategorijā uzvaras laurus plūca Krāslavas Valsts ģimnāzijas skolēns Viktors Urkauskis. Viktors ir apņēmīgs skolēns, kas cenšas izprast sabiedrībā notiekošos procesus un ir pārliecināta, ka visa dzīve sastāv no loģiskām kopsakarībām. Viņu aizrauj tieslietas un šajā jomā rakstīto Viktora pētījumu ir atzinīgi novērtējis arī bijušais Latvijas ģenerālprokurors un jurists Jānis Maizītis. Arī Viktors nākotnē vēlas studēt tieši jurisprudenci un iegūto stipendiju plāno izmantot šim mērķis. Viktors ir daudzpusīgs jaunietis un panākumus ir guvis arī tādās jomās kā filozofija, debates un matemātika.

Par 2.vietas ieguvēju humanitāro zinātņu kategorijā tika atzīta Aizputes vidusskolas skolniece Ieva Ozola, bet 3.vietu ieguva Jelgavas Valsts ģimnāzijas skolniece Olga Rimdenoka.

Mākslas kategorijā par labāko tika atzīts Rēzeknes 1.vidusskolas skolēns Jēkabs Olafs Rukmans, kas zīmē pārsteidzošus portretus un nodarbojas ar kokapstrādi. Jēkabs Olafs atzīst, ka savu talantu sācis attīstīt pamazām – viss sācies ar primitīvām skicēm, taču viņa nodarbošanās esot viņu tā aizrāvusi, ka jaunietis pavadījis daudz iedvesmas pilnas negulētas naktis. Neatlaidība atmaksājās un ar katru paveikto darbu jaunā mākslinieka prasmes esot attīstījušās un viņš noticēja sev – es varu! Jēkabs Olafs 1500 eiro lielo stipendiju tērēs, lai iegādātos jaunus materiālus un instrumentus, kas pavērtu viņam iespējas attīstīs savas prasmes.

2.vietu mākslas kategorijā ieguva Ludzas pilsētas ģimnāzijas skolēns Raivis Isakovičs, savukārt 3.vietas ieguvēja ir Aizkraukles novada ģimnāzijas skolniece Ksenija Šapolovska.

Rīgas Valsts 3.ģimnāzijas skolniece Marta Balode ir pirmās vietas ieguvēja mūzikas kategorijā. Marta ne tikai atskaņo uz klavierēm citu autoru mūziku, bet arī pati rada savus unikālos mūzikas darbus ar savu stāstu. Jaunā mūziķe ir gatava daudz mācīties, lai attīstītu savu mūzikas mākslu un apgūtu jaunas zināšanas, kā arī talantīgā jauniete ir gatava un apņēmības pilna ar savu talantu nest mazās Latvijas vārdu plašajā pasaulē.

Mūzikas kategorijā par 2.vietas ieguvēju tika atzīts Limbažu novada ģimnāzijas skolēns Reinis Tomiņš, bet 3.vietu ieguva Talsu pamatskolas skolēns Dāvids Krists Balodis.

Sporta un veselības kategorijā bija vissīvākā konkurence un par uzvarētāju tika atzīta Daugavpils Krievu vidusskolas-liceja skolniece Elizabete Limanovska – jaunais Latvijas šaha talants. Elizabete ir trīskārtējā Latvijas jauniešu čempione šahā un pieckārtējā Eiropas ātrspēles un ātrā šaha čempionātu balvu ieguvēja. Jauniete šahu spēlē jau 10 gadus. Elizabete vēlas popularizēt šahu kā vienu no sporta veidiem, jo šis nemaz nav viegls sporta veids – tas prasa daudz spēka, enerģijas un izturības.

2.vietu sporta un veselības kategorijā ieguva Valmieras 2. vidusskolas skolēns Savēlijs Suharževskis, bet 3.vietas ieguvēja ir Rīgas Lietuviešu vidusskolas skolniece Amanda Millere.

Visiedvesmojošākos stāstus Latvijas iedzīvotājiem bija sagatavojuši desmit 5.- 6.klases skolēni, kuri saņēma jaunus planšetdatorus, kas palīdzēs zinību apgūšanā skolā. Iedvesmojošākie stāstnieki bija: Terēze Kristīne Locika no Liepājas Centra sākumskolas, Milāna Komisarova no Rīgas 40.vidusskolas, Gustavs Ziemelis no Iļģuciema vidusskolas, Linda Trukšāne no Garlība Merķeļa Lēdurgas pamatskolas, Izabella Nabijeva no Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolas, Edgars Vsiljevs no Liepājas A. Puškina 2.vidusskolas, Astrīda Šilfa no Draudzīgā aicinājuma Liepājas 5.vidusskolas, Jaroslavs Vasiļjevs no J. Pilsudska Daugavpils valsts poļu ģimnāzijas, Valters Toms Vasermanis no Liepājas Raiņa 6.vidusskola un Tamara Lana Petrosjana no Rīgas 40.vidusskolas.

Skatītāju simpātijas balvu – dāvanu karti 300 eiro vērtībā no Maxima Latvija - ieguva Krāslavas Varavīksnes vidusskolas skolēns Vitālijs Poļakovs, kas pieteica savu talantu sporta un veselības kategorijā, parādot savus panākumus tādā sporta veidā kā autokross.

Skolēnus pieteikties konkursam iedvesmoja un pieteikumus pēc stingriem kritērijiem izvērtēja profesionāla žūrija, kas ir Latvijā atpazīstamas un augstus sasniegumus guvušas personības - Pauls Irbins, bērnu zinātnes centru izveidotājs, Raimonds Elbakjans, ielu kultūras un sporta kustības "Ghetto Games" izveidotājs, Aļona Bauska, modes zīmola "QooQoo" radītāja un īpašniece, grupas "Musiqq" līderi Emīls Balceris un Marats Ogļezņevs, Martins Dukurs, pasaulē godalgots Latvijas skeletonists, apbalvots ar Triju Zvaigžņu ordeni.

Viedokļa līderi un žūrija apbalvošanas pasākuma laikā atzina, ka izvēlēties labākos nebija viegli, jo skolēnu talanti bija patiešām iedvesmojoši un spēcīgi. Konkursa žūrija atzina, ka pieteikumus vērtēja ar lielu atbildības sajūtu, jo zina, ka daudziem skolēniem stipendijas saņemšana būs nozīmīgs pagrieziena punkts.