Limbažos būs pieejamas bezmaksas urologa konsultācijas

Ilustratīvs foto/ Foto: Limbazi24.lv
Ilustratīvs foto/ Foto: Limbazi24.lv

"Latvijas Urologu asociācijas" speciālisti turpina pagājušajā gadā iesākto vīriešu veselības kampaņu un arī šoruden rīko reģionālos izbraukumus dažādās Latvijas pilsētās, lai bez maksas konsultētu vīriešus prostatas veselības jautājumos. Izmeklējumi būs pieejami arī Limbažos.

Kā pilsētas informācijas portālu Limbazi24.lv informēja akcijas organizatori, 13.novembrī, Limbažos, sākot no plkst.10.00 urologs Mareks Vējiņš pieņems vizītes "Limbažu Slimnīcā", Klostera ielā 3. Tālr. pierakstam – 64070106.

Kopš 2014.gada nogales "Latvijas Urologu asociācija" iniciē vīriešu veselības atbalsta kampaņu reģionos, kuras ietvaros speciālisti dodas uz lauku rajoniem, lai vīriešiem sniegtu iespēju pārbaudīt savu veselību bez maksas. Kā liecina pēdējā "Slimību profilakses un kontroles centra" (SPKC) pētījuma dati par 2014.gadu, no ielaista prostatas vēža Latvijā dzīvību zaudēja 409 vīrieši, bet tika diagnosticēti 1114 jauni prostatas vēža gadījumi, no kuriem lielākā daļa jauno pacientu tika atklāti tieši lauku reģionos, kur vīriešiem ikdienā ir limitēta iespēja nokļūt pie urologa un veikt nepieciešamās veselības pārbaudes.

Lai risinātu šo problēmu "Latvijas Urologu asociācija" sadarbībā ar "Latvijas Lauku Ģimenes ārstu asociāciju" un "MFD veselības grupu" oktobrī un novembrī turpinās reģionālās vizītes, kurās ikvienam interesantam būs iespēja konsultēt speciālistus un noskaidrot savu veselības stāvokli.