papildināta - Ugunsgrēkā Limbažu novadā cietis cilvēks

(Papildināta ar jaunāko informāciju.)

Rīga, 19.apr., LETA. Aizvadītajā diennaktī Latvijā ugunsgrēkos cietis viens cilvēks, liecina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) apkopotā operatīvā informācija.

Šonakt neilgi pirms plkst.1 ugunsdzēsēji saņēma izsaukumu uz Limbažu novada Viļķenes pagastu, kur dega dzīvojamā māja. Ierodoties notikuma vietā, tika konstatēts, ka ar atklātu liesmu deg neapsaimniekota kūts 90 kvadrātmetru platībā.

Ugunsgrēkā cieta apmēram 50 gadus vecs vīrietis, kurš nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem.

Vakar ap plkst.17.30 ugunsdzēsēji devās uz Flotes ielu Rīgā, kur ar atklātu liesmu dega vienstāvu neapsaimniekotas ēkas jumts 400 kvadrātmetru platībā, bet aiz ēkas dega arī pērnā zāle viena hektāra platībā. Plkst.20.30 šis paaugstinātās bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts.

Vakar tika dzēsti 18 kūlas ugunsgrēki, kuru kopējā degšanas platība bija vairāk nekā 62 hektāri. Platības ziņā lielākie kūlas ugunsgrēki fiksēti Rūpniecības ielā Tukumā, kur dega 30 hektāri, un Babītes novada Salas pagastā, kur dega 25 hektāri.

Diennakts laikā valstī kopumā dzēsti 22 ugunsgrēki - desmit Rīgā un pa sešiem novados un citās lielajās pilsētās. Vakar VUGD darbinieki veikuši arī 16 glābšanas darbus.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji devās arī uz izsaukumiem, kuros dega atkritumi, puķu pods, poda vāks, koks, tirdzniecības vietu nojumes, elektrības vadi, jumts, starpsienu un starpstāvu pārsegums, vieglā automašīna, pirts un šķūnis un sodrēji ēkas dūmvadā.

Kopš gada sākuma ugunsgrēkos Latvijā ir cietuši 150, bet gājuši bojā 29 cilvēki.