Patēriņa kredīts mājokļa remontam – jā vai nē?

Mājokļa remonts nereti izmaksā vairāk, nekā sākumā plānots. Bieži vien saskaramies ar situācijām, kurās remonts ieilgst uz ilgāku laika periodu, jo atklājas arvien jaunas labojamas detaļas, ar kurām ir jātiek galā. Tas prasa papildu līdzekļus, materiālus un meistarus. Ko darīt, ja esi iesācis remontēt mājokli, taču pietrūkst naudas?

Šī iemesla dēļ daudzi izvēlas ņemt kredītu. Situācijas ir dažādas, tāpat arī cilvēku iespējas saņemt un pēcāk atmaksāt kredītu. Atkarībā no remonta veida, mājokļa labiekārtošana var izmaksāt no vairākiem simtiem līdz pat tūkstošiem eiro. Bankas un citas nebanku kredītdevēju iestādes piedāvā dažādus kredītu veidus – ātrais kredīts, līdzings, patēriņa kredīts un hipotekārais kredīts. Kā izvēlēties sev piemērotāko kredīta veidu, nepārmaksājot lielas naudas summas? Vienkāršākais veids problēmas risināšanai ir patēriņa kredīts mājokļa remontam.
 
Kas jāzina par patēriņa kredītu? 
Patēriņa kredīts ir kredīta veids, kas tiek noformēts uz vairāku gadu atmaksas termiņu. Kredītdevēji patēriņa kredītā aizdod līdz pat 10 000 eiro, kas ir pietiekami mājokļa remontam. Tas ir labs variants, ja labiekārtojat savu mitekli, taču pietrūkst naudas. Saņemot patēriņa kredītu, ir iespējams saņemt naudu pāris dienu laikā un atmaksāt to vairāku gadu garumā.

Formējot patēriņa kredītu, parasti nav nepieciešams uzrādīt ķīlu, taču būs jākārto dokumentācija, kura pieprasa norādīt stabilu darba vietu un ikmēneša ienākumus.

Patēriņa kredīts mājokļa remontam, atšķirībā no hipotekārā kredīta, būs piemērots gadījumā, ja remontdarbiem nav nepieciešama naudas summa, kas ir lielāka par 10 000 eiro.

Dodoties uz banku, līdzi jāņem pase, darba grāmatiņa un ienākumu pierādījums (izraksts no bankas). Ja aizdevējam maksātspēja nešķitīs pierādāma, var tikt pieprasīts galvojums no trešās personas vai ķīla, kas atbilst aizņēmuma lielumam. Ķīla var būt nepieciešama arī gadījumā, ja pieprasītā summa būs lielāka par 5000 eiro. Ja summa ir lielāka un tā tiek aizņemta pret galojumu vai ķīlu, būs vieglāk manevrēt ar atmaksas termiņu un naudas lielumu, kuru vēlies aizņemties. Taču jāņem vērā, ka papildu izdevumi būs par ķīlas novērtēšanu, apdrošināšanu un citām formalitātēm.

Patēriņa kredīts kreditoram ir riskants aizdevuma veids, tāpēc parasti kredītiestādes stingri izvērtē, kam patēriņa kredītu piešķirt. Ja kredītvēsture ir pozitīva un esi strādājošs Latvijas pilsonis ar pietiekami lieliem un stabiliem ienākumiem, problēmām saņemt prasīto kredītu nevajadzētu būt.

Ja vēlies remontēt dzīvokli, taču Tev nav īpašuma, ko ieķīlāt, ātro kredītu aizdevēji ir iespēja aizņemties mazāku naudas summu izdevumu segšanai. Nereti šīs kompānijas naudu aizdot uz lielākiem procentiem nekā bankas, taču naudu kontā iespējams saņemt jau pieprasījuma dienā. Lai gan parasti ātro kredītu firmas nepiedāvā aizņemties vairāk par 1500 eiro, pastāv mazlie kredītdevēji, kuri piedāvā arī lielākas summas.
 
Salīdzini kredītu veidus un izvēlies sev piemērotāko aizdevēju
Kredītdevēju kompānijas katru pieprasījumu izskata individuāli, kas noteiks, cik lielu naudas summu un uz kādiem nosacījumiem aizdevējs būs gatavs piešķirt pierpasīto naudu.

Mājokļa remontam un labiekārtošanai parasti tiek izmantoti patēriņa vai ātrie kredīti, kuri nepārsniedz 10 000 eiro lielus finansiālos līdzekļus.  Pētot kredītdevēju iespējas aizdevumu salīdzināšanas portālā Netcredit.lv, redzams, ka patēriņa kredītus piedāvā ne tikai bankas, bet arī nebanku sektora aizdevēji, tostarp ātro kredītu kompānijas, kas, radot veselīgu konkurenci, veido plašu iespēju loku cilvēkiem, kuriem nepieciešams aizņemties.

Patēriņa kredītu salīdzinājums portālā Netcredit.lv ir lielisks un ērts veids, kā pārskatāmi novērtēt Latvijā pieejamo kredītdevēju piedāvājumus un nonākt pie izdevīgākā varianta tieši Tev!