"Latvijas Maksimālisti" finālistu pulkā jauniete no Salacgrīvas

Stipendiju konkursa "Latvijas Maksimālisti" žūrijas pārstāvji noteikuši 12 konkursa finālistus janvāra mēnesī. Tor starpā ir arī  Elza Puriņa no Salacgrīvas, pilsētas informācijas portālam Limbazi24.lv pavēstīja SIA "Maxima Latvija" Komunikācijas vadītājs Jānis Beseris.

Mēneša labākos visās konkursa kategorijās ir iespējams apskatīt "Latvijas Maksimālisti" mājaslapas sadaļā "Mēneša labākie". Pieteikšanās stipendiju konkursam pagarināta līdz 15.martam.

Pēc žūrijas vērtējuma par janvāra mēneša labākajiem atzīti: Viktorija Rjazanceva no Daugavpils (Speckategorija), Ksenija-Sofija Slavecka no Daugavpils (Speckategorija), Emīlija Pavlovska no Jelgavas (Mūzikas kategorija), Madara Ļaudama no Aizputes (Mūzikas kategorija), Renāte Kalniņa no Rīgas (Humanitārās zinātnes), Elza Puriņa no Salacgrīvas (Humanitārās zinātnes), Rita Viļuma no Olaines (Eksaktās zinātnes), Andris Jenerts no Siguldas (Eksaktās zinātnes), Nikita Podobeds no Rīgas (Sporta kategorija), Poļina Čigaka no Jūrmalas (Sporta kategorija), Anastasija Drozdova no Kārsavas (Mākslas kategorija), Sergejs Veselovs no Daugavpils (Mākslas kategorija).

"Mani pārsteidza, cik daudzveidīgi ir iesūtītie video. Protams, netrūka arī ar telefoniem filmēti kadri, bet atradās arī īstas pērles! Jaunais fiziķis, kurš bija izdomājis satriecošu stand-up vienā kadrā, parādot neskaitāmus savus eksperimentus, citu par citu pārsteidzošākus; jaunie ķīmiķi, kas bija parūpējušies par īstiem neviltotiem specefektiem; dejotāja, kurai vēl mazliet mazliet jāpacenšas, lai viņas performance – un arī video – būtu MTV līmenī, un citi video, pēc kuru noskatīšanās manī ir palikusi aizkustinoša sajūta, ka mums līdzās patiešām aug talanti un pat ģēniji, " tā par redzēto un pieredzēto stāsta režisors Andris Gauja, "Latvijas Maksimālisti" žūrijas pārstāvis.

Mēneša labākie dalībnieki būs tie, kas konkursa noslēgumā tiks vērtēti atkārtoti un saņems stipendijas. Šobrīd jau ir noteikti oktobra, novembra, decembra un janvāra finālisti.

Kopumā stipendiju konkursam pieteikušies jau 247 jaunieši no visas Latvijas. Janvārī visplašāk pārstāvēti nemainīgi ir bijuši Latgales, Vidzemes un Rīgas reģioni, bet kategorijas, kurās saņemti visvairāk pieteikumu – Mūzika, kā arī Sports un veselība.  

Konkursa žūrijā darbojas pieci sabiedrībā pazīstami savas nozares pārstāvji – "Ghetto Games" vadītājs Raimonds Elbakjans vērtē dalībniekus sporta un veselības kategorijā, režisors Andris Gauja – mākslas kategorijā, dziedātāja Aminata Savadogo – mūzikas kategorijā, fizikas skolotājs Valdis Zuters – eksakto zinātņu kategorijā, bet sporta žurnāliste Viktorija Kamaza – humanitāro zinātņu kategorijā.

Pieteikšanās stipendiju konkursam "Latvijas Maksimālisti" ir pagarināta un turpināsies līdz 2016.gada 15.martam. Tajā savus spēkus izmēģināt ir aicināti 5.-12.klašu skolēni, kā arī 1.-3.kursu profesionālo vidusskolu skolēni. Pēc tam žūrija izvērtēs visus pieteikumus un nākamā gada 31.maijā tiks apbalvoti uzvarētāji.

Lai piedalītos stipendiju konkursā, skolēnam mājas lapāwww.maksimalisti.lv ir jāaizpilda pieteikuma anketa un jāaugšupielādē īss video, kurā redzams dalībnieka talants vai sapņu hobijs.

Katrā kategorijā 1.vietas ieguvējs saņems 1500 eiro lielu stipendiju, 2.vietas ieguvējs – 1000 eiro un 3.vietas ieguvējs – 500 eiro, bet vēl septiņi skolēni katrā kategorijā saņems 400 eiro lielu stipendiju. Toties trīs labākie 5.-6. klašu skolēni speckategorijā "Mans sapņu hobijs" saņems apmaksātus neformālās izglītības kursus savu prasmju un zināšanu attīstībai.

Tāpat arī viens skolēns no visiem konkursa dalībniekiem, kurš iegūs visvairāk balsu interneta balsojumā, saņems "Maxima Latvija" dāvanu karti 300 eiro vērtībā.

Visi dalībnieki, kas būs izpildījuši konkursa nolikumā noteikto pieteikšanās kārtību, saņems "Maxima Latvija" dāvanu karti 20 eiro vērtībā.

Stipendiju konkurss "Latvijas Maksimālisti" ir uzņēmuma SIA "Maxima Latvija" sociālais projekts, kas tika uzsākts 2015.gada 12.oktobrī. Kopējais stipendiju fonds ir 30 000 eiro.