"Olimpiskajā dienā" Limbažos piedalās vairāk par 800 skolēniem

Dāvis Strazds/ Limbazi24.lv
Dāvis Strazds/ Limbazi24.lv

Piektdien, 23.septembrī 531 norises vietās visā Latvijā notiks "Olimpiskā diena". Pasākuma devīze ir "Padod bumbu!". Limbažos "Olimpiskajā dienā kopā piedalījās apmēram 840 skolēnu, pilsētas informācijas portāls Limbazi24.lv uzzināja "Olimpiskajā dienā".

"Olimpisko dienu 2016" atklāja ar rīta rosmi, kura piedalījās Limbažu novada skolu skolēni, Olimpiskā centra "Limbaži" valdes locekle Baiba Martinsone, kā arī Limbažu novada pašvaldības priekšsēdētājs Didzis Zemmers, Limbažu novada pašvaldības izpildirektors Ainārs Liniņš, Limbažu novada pašvaldības priekšsēdētāja pirmā vietniece Ineta Zariņa un Latvijas volejbola federācijas prezidents Atis Sausnītis.

Sacensības skolēniem no 1.līdz 12.klasei norisinājās OC "Limbaži" sporta hallē, OC "Limbaži" stadionā un Limbažu 3.vidusskolas sporta zālē. Mazākie skolēni piedalījās komandām stafetēs uz piepūšamās šķēršļu joslas, kā arī individuālajos uzdevumos ar volejbola bumbu. Tāpat notika 400 metru skrējiens un klašu skolēnu komandu sacensības ar volejbola elementiem 

"Olimpiskās dienas 2016" devīze Latvijā ir "Padod bumbu!", jo tā ir veltīta Olimpiskā sporta veida – volejbola popularizēšanai", akcentē LOK ģenerālsekretārs, Olimpiskais vicečempions Žoržs Tikmers. "Volejbols Latvijā ir populārs sporta veids, kas vienmēr ir lepojies ar augstiem sportiskiem sasniegumiem un izciliem sportistiem. Arī 2012.gada Londonas Olimpiskajām spēlēs pludmales volejbolisti Mārtiņš Pļaviņš un Jānis Šmēdiņš izcīnīja Olimpiskās bronzas medaļas."

"Olimpiskā diena 2016" šogad ir "Eiropas Sporta nedēļas" sastāvdaļa. "Eiropas Sporta nedēļas" mērķis ir veicināt fiziskās aktivitātes visā Eiropā un tajā iesaistīties tiek aicināts ikviens iedzīvotājs.

"Cilvēki Latvijā joprojām ir nepietiekami fiziski aktīvi – katrs trešais no iedzīvotājiem sportiskām aktivitātēm nepievēršas vispār. Mazkustīgums ir izaicinājums visā Eiropā. Tāpēc Eiropas Sporta nedēļa, kas šogad septembrī notiek otro gadu, tiek organizēta ar mērķi mainīt mūsu attieksmi un paradumus un kļūt kustīgākiem – iemācot to bērniem agrā vecumā ģimenē, pēc tam bērnudārzā un skolā, mudinot domāt par savu strādājošo fizisko aktivitāti uzņēmumos un, visbeidzot, radot labvēlīgus apstākļus arī pilsētvidē. Aktīvam, kustīgam dzīvesveidam jākļūst par mūsu ikdienu, jo tas ne tikai uzlabo veselību, bet arī veicina darba spējas, iemāca disciplīnu, uzlabo kopējo dzīves kvalitāti", stāsta Latvijas Sporta federācijas padomes prezidents Einars Fogelis.