Salacgrīvā gatavojas pārbūvēt Zvejnieku parka estrādi

Rīga, 20.sept., LETA. Salacgrīvas novada pašvaldība nākamajā gadā plāno sākt Zvejnieku parka estrādes pārbūvi un apkārtnes sakārtošanu, aģentūra LETA uzzināja pašvaldībā.

Šobrīd ir saskaņots projekts minimālā sastāvā. Īstenojot iecerēto, plānots rekonstruēt estrādi un pārbūvēt skatītāju vietas. Zvejnieku parka estrāde ir daļa no teritorijas, kurā notiek arī lielākais Latvijas festivāls "Positivus".

Sagaidāms, ka tiks palielināta platība estrādes priekšpusē, uzstādīti pārvietojami soliņi un labiekārtota apkārtējā teritorija pie sēdvietām un estrādes. Projektētāji ir atraduši veiksmīgu risinājumu kā saglabāt tuvumā augošos kokus, pie tiem plānots ierīkot vietas ar krēsliem un galdiņiem, kas dažādotu skatītāju iespējas.

Projekts paredz, ka estrāde būs vizuāli no nerūsējošā tērauda plāksnēm, kas radīs atspulgus no priedēm un dabas. Līdz ar to estrāde būs viegla un patīkama, iekļausies ainavā. Ēkas pirmajā stāvā būs noliktavas Zvejnieku parka vajadzībām un labiekārtotas labierīcības. Savukārt otrais stāvs būs transformējams, pārbīdāmām sienām un to varēs izmantot izstādēm, konferencēm vai mākslinieku ģērbtuvēm, sportistu dzīvošanai.

Patlaban galīgās būvniecības izmaksas vēl nav zināmas, jo vēl nav gatavs Zvejnieku parka estrādes pārbūves tehniskais projekts.

Salacgrīvas novada domes priekšsēdētājs Dagnis Straubergs (LRA) skaidroja, ka par Zvejnieku parka estrādes pārbūves projektu jau runāts ilgi.

"Birokrātijas un dažādu citu iemeslu dēļ esam četrus gadus gaidījuši Eiropas Savienības finansējumu. Latvijas Piekrastes pašvaldību apvienība cīnījās par to, lai Eiropas Savienības finansējums kultūras jomā neaizietu tikai uz lielajām Latvijas pilsētām. Mums izdevās panākt, ka finansējumu saņem arī piekrastes pašvaldības. Mūsu novadā par projekta finansējumu un ar pašvaldības līdzfinansējumu pārbūvēsim Zvejnieku parka estrādi un sakārtosim tās apkārtni. Varēsim izdarīt to, ko esam solījuši iedzīvotājiem," pauda pašvaldības vadītājs.

2017.gada jūnijā Carnikava, Saulkrasti, Limbaži un Salacgrīva parakstīja sadarbības līgumu par projekta "Saviļņojošā Vidzeme" īstenošanu. Salacgrīvas novada pašvaldība, startējot projektā, plānoja aktivitātē "Lībiešu kultūrtelpa, Ziemeļvidzemes rezervāts - Salacgrīvas novada Zvejnieku parks - Zvejnieku parks un estrāde" šīs teritorijas sakārtošanu. Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums projekta īstenošanai ir 811 477 eiro.