Salacgrīvas novadā Igaunijas pilsonis traucies ar 185 kilometru stundā lielu ātrumu

Rīga, 13.jūl., LETA. Valsts policija (VP) Salacgrīvas novadā apturējusi BMW markas automašīnu, kuras vadītājs traucies ar 185 kilometru stundā lielu ātrumu un slēpis automašīnas numurzīmes, aģentūru LETA informēja VP preses pārstāve Ance Rozīte.

11.jūlijā autoceļa Rīga - Ainaži 48.kilometrā ceļu policisti, patrulējot ar trafareto policijas automašīnu, pamanīja aizdomīgu BMW markas spēkratu, kas neievēroja ceļu satiksmes noteikumus, kā arī pārsniedza atļauto braukšanas ātrumu.

Ņemot vērā, ka trafaretā auto ekipāžai tajā brīdī nebija iespējas apturēt pārkāpēju, informācija tika nodota netālu esošajai netrafaretajai policijas auto ekipāžai. Pamanot ātruma pārkāpēju, policijas netrafaretā automašīna ieslēdza bākugunis, taču BMW vadītājs uz to nereaģēja un lielā ātrumā aizbrauca Igaunijas virzienā.

BMW vadītājs ceļa posmā, kur atļautais braukšanas ātrums ir 90 kilometri stundā, traucās ar divreiz lielāku ātrumu - 185 kilometriem stundā. Tāpat automašīnai nebija piestiprināta priekšējā reģistrācijas numura zīme, kas policistos raisīja aizdomas par tās iespējamu zādzību.

Nekavējoties tika sākta pakaļdzīšanās, kurā iesaistījās divas Speciālo uzdevumu nodaļas policijas ekipāžas.

Sasniedzot likumpārkāpēja automašīnu, netrafaretā policijas auto ekipāžai nācās izvairīties no avārijas situācijas, jo BMW vadītājs apdzina citu automašīnu pa pretējo braukšanas joslu.

Pēc īsa brīža automašīnu izdevās apturēt. Tajā atradās divi Igaunijas pilsoņi. Noskaidrots, ka BMW vadītājs dzimis 1990.gadā.

Apsekojot apturēto automašīnu, likumsargi fiksēja, ka transportlīdzeklim ir speciāli noņemta priekšējā numurzīme. Tāpat, lai aizmugurējā numura zīme nebūtu skaidri salasāma, slēpšanas nolūkos tās viens burts bija nosmērēts ar šokolādi.

Vadītājs paskaidrojis, ka viņam esot bijis ļoti jāsteidzas un, lai izvairītos no tā, ka fotoradars varētu konstatēt pārkāpumu, viņš apzināti noņēmis automašīnas priekšējo numura zīmi, savukārt aizmugurējo centies nomaskēt ar šokolādi. Vadītājs arī skaidrojis, ka Igaunijā policija uz ceļiem ir krietni mazāk redzama, tādēļ domājis, ka arī Latvijā pārsvarā ātruma pārkāpumus konstatē fotoradari.

Pārgalvīgajam automašīnas vadītājam piemērots naudas sods 400 eiro apmērā, kā arī transportlīdzekļa vadīšanas tiesību izmantošanas aizliegums uz sešiem mēnešiem.

VP uzsver, ka pēdējā laikā manāmi palielinājies nozagto automašīnu skaits, tostarp visbiežāk BMW markas automašīnas, tādēļ ceļu policisti ikdienā pievērš lielu vērību šādas markas transportlīdzekļiem.

https://www.youtube.com/watch?v=NLKgYYL8ips