Banner 980x90

Viduslaiku pilsdrupas, skatu tornis un Limbažu muzejs

Pils būvniecība sākta 13. gs. pirmajā pusē. Pils senie mūri ir liecinieki laikam, kad pilsēta bija Hanzas savienības dalībniece. No pils vārtu torņa, kurā saglabājušies unikālie vārti ar paceļamo restu fragmentiem, paveras skats uz Limbažu vecpilsētas sarkanīgajiem jumtiem. 

Apkārtnes ainava daļēji ļauj nojaust, ka pils ir viena no senākajām Latvijas fortifikācijas aizsardzības būvēm. Tā savulaik bijusi Rīgas arhibīskapa rezidence. Limbažu muzejs atrodas bijušajā Pilsmuižas pārvaldnieka ēkā, kas celta klasicisma periodā (1830. gadā). Tajā izvietotas divas izstāžu un četras ekspozīciju zāles. Muzejā apskatāma Latvijas valsts himnas autoram veltīta pastāvīgā ekspozīcija "Baumaņu Kārlis un viņa laiks". 

Hanzas laiki

Viduslaikos, mērot un ierādot Limbažos apbūves laukumus un ielas, to centru mēģināja iezīmēt kā ideālo apli. Šāds radiālais ielu plānojums ir saglabājies līdz mūsdienām. 14.gs. pilsētu apjoza ar mūri un atstāja trīs vārtu vietas, pa kurām iekļūt pilsētā. Senais mūris nav saglabājies, bet ir zināmas vārtu vietas. Interesanti, ka baznīca un pils  atradās ārpus šī mūra. Vēsture skolā var garlaikot, bet reālās vestures liecības - pievelk un ieinteresē. Limbažu pilsdrupu apkārtne ir tieši tāda: te notiek dažādi brīvdabas pasākumi - izrādes, koncerti, nodarbības. Lielākais ikgadējais pasākums ir Hanzas svētki.

Adrese: Burtnieku iela 7, Limbaži, LV-4001
Tālrunis: +371 64070632, +371 28622379
Mājaslapa: www.limbazumuzejs.lvwww.visitlimbazi.lv
E-pasts: limbazu_muzejs@limbazi.lv
GPS koordinātes: 57.5157222, 24.711698

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)