6 svarīgākie elementi bērna ziemas garderobē

Latviešu teiciens “nav nepiemērotu laikapstākļu, ir tikai nepiemērots apģērbs” ir pilnībā patiess. Pat aukstā, mitrā laikā ar nokrišņiem, ar piemērotu apģērbu, atrasties ārā ir patīkami. Tāpēc, lai nelaupītu sev iespējas, sākoties aukstajiem gadalaikiem, svarīgi pārliecināties, ka garderobē ir atbilstošs apģērbs, kas ļaus baudīt dabu un doties ārpus mājas arī šķietami ne tik labvēlīgos laikapstākļos.

Ja paši kā pieauguši cilvēki, uzvelkot nepiemērotu apģērbu, saprotam, ka nepieciešams doties mājās, lai izvairītos no apsaldēšanās, tad ar bērniem ir citādāk. Bērni, aizrautīgi rotaļājoties, bieži vien nepamanīs, ka jau kādu laiku ir bijis pārāk auksti, tāpēc, lai izvairītos no problēmām, kas var rasties no pārsalšanas, ļoti svarīgi pārliecināties par to, ka bērna garderobe ir sagatavota aukstajam laikam. 

Neatkarīgi no tā, vai jūsu bērns ir vēl tikai mazulis vai jau kļuvis patstāvīgs, lai bērns arī gada aukstajā laikā varētu doties ārā un pilnvērtīgi izbaudīt tur pavadīto laiku, pārliecinieties, ka bērnam ir laikapstākļiem piemērotas šīs sešas lietas. 

Cepure
Lielāko daļu siltuma cilvēks zaudē tieši caur ekstremitātēm – rokām, kājām un galvu. Tas nozīmē, ka aukstā laikā īpaši svarīgi pārliecināties par to, ka bērnam galvā ir cepure. Ja jūsu atvase parasti cepures rauj nost, mēģiniet iegādāties cepures, kas piestiprināmas pie apģērba vai sasienamas. Nēsājot cepuri, bērns būs siltumā un no aukstuma ietekmes tiks pasargāta gan galvas āda, gan ausis.

Virsjaka vai kombinezons
Labi siltināta virsjaka ir neatņemama ziemas apģērba sastāvdaļa. Izvēlieties dabiska siltinājuma jaku, kas būs silta, bet vienlaicīgi neļaus bērnam pārkarst. It īpaši sniegotā ziemā, lai pārliecinātos par to, ka bērna ķermenis ir siltumā un nesaskaras ar sniegu, labs risinājums, kas aizstās virsjaku, ir kombinezons. Laba izvēle ir, piemēram, Huppa kombinezons, kas pieejams gan mazuļiem, gan skolas vecuma bērniem  plašā dizaina un krāsu gammā. 

Protams, attiecībā uz jebkādu bērnu apģērbu, bet jo īpaši ziemas apģērbu, svarīgi piemeklēt pareizos izmērus. Apģērbam, kas paredzēts ziemai, labāk būtu jābūt nedaudz par lielu, nevis pārāk stingram  jo vairāk gaisa starp apģērbu un bērna ķermeni, jo labāka siltumizolācija. 

Šalle
Bieži vien šalles tiek uzskatītas tikai par aksesuāriem un stila elementiem, taču šalle patiesībā ir ļoti svarīgs apģērba elements. Pārliecinoties par to, ka jūsu bērns izmanto šalli, jūs būsiet drošs arī par to, ka maigā kakla un sejas āda tiek pasargāta no aukstuma.

Cimdi
Kā jau minēts, lielākā daļa ķermeņa siltuma tiek zaudēta tieši caur ķermeņa ekstremitātēm. Bieži vien mazākiem bērniem ļoti nepatīk nēsāt cimdus, taču pirkstus, jo īpaši pavadot laiku rotaļu laukumā, apsaldēt ir ļoti viegli. 

Pakļaujot rokas aukstuma ietekmei, āda kļūs sausa, var saplaisāt un pat asiņot, tāpēc pārliecinieties, ka bērns nēsā cimdus. Lai būtu drošs par to, ka pirksti tiešām nesalst, labākais risinājums īpaši mazākiem bērniem ir dūraiņi. Lielākiem bērniem, kas jau lieto viedtālruņus ar skārienjutīgiem ekrāniem, ieteicams iegādāties cimdus, kas veidoti no materiāla, kas ļauj izmantot skārienjutīgus ekrānus. 

Siltās bikses
Ja ziemas virsjaka ir teju katram no mums, ne visi padomā par siltinātām biksēm. Lassie by Reima ziemas apģērbs bērniem ir ērts risinājums, jo papildus kombinezoniem un virsjakām iespējams iegādāties arī virsjaku un silto bikšu komplektus. Siltās bikses ir īpaši svarīgas, lai bērni arī vēsākā laikā varētu izbaudīt atrakcijas rotaļu laukumā, kā arī tāpēc, lai bez raizēm nodotos rotaļām sniegā. 

Zābaki
Aukstā laikā īpaši svarīgi, lai bērnu kājas būtu sausumā un siltumā. Ziemā īpaši svarīgs aspekts ir arī apavu saķere, lai izvairītos no traumām, ko var iegūt, paslīdot un nokrītot. Kuoma zābaki bērniem būs ērti, stabili, nodrošinās lielisku saķeri, un jūs būsiet pārliecināts par to, ka bērna pēdas nesalst un ir sausas. 

Papildus kvalitatīviem zābakiem pārliecinieties arī par to, ka bērnam kājās ir siltas, dabiska materiāla zeķes. Tādējādi bērna kājas tiks pasargātas no svīšanas un, pat aktīvi pārvietojoties, neveidosies tulznas un noberzumi. 

Bērnu apģērbu plašā izvēlē atradīsiet interneta veikalā 220.lv  apskatiet piedāvājumu un izvēlieties savām atvasēm vispiemērotāko garderobes papildinājumu! 

 

 

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu