Banner 980x90

Eimanis: nodokļu politika nedrīkst negatīvi ietekmēt uzņēmēju darbību

Augustā noslēdzās deputātu kandidātu sarakstu iesniegšana 12.Saeimas vēlēšanām, kas norisināsies šī gada 4.oktobrī. 13 kandidātu sarakstos kopumā pieteikti 1156 deputātu kandidāti, deviņi no viņiem kā savu dzīvesvietu norādījuši Valmieru.

Viens no 12.Saeimas vēlēšanu kandidātiem ir Pēteris Eimanis, jaunākais deputātu kandidāts no Valmieras puses. Eimanis dzimis 1993.gadā, absolvējis Valmieras Pārgaujas ģimnāziju, bet šobrīd studē politikas zinātnes pēdējā kursā Latvijas Universitātē.

Kādēļ nolēmāt kandidēt 12.Saeimas vēlēšanās?

Kandidēšana vēlēšanas ir solījums sev un citiem, ka esmu gatavs strādāt Latvijas labā. Uzskatu, ka esmu garīgi nobriedis, lai pieņemtu lēmumus, kas attiecas ne tikai uz manu dzīvi, bet arī uz Latvijas iedzīvotāju dzīvi. Tāpat uzskatu, ka esmu spējīgs aizstāvēt tās interešu grupas, kuras uzskatīs manas un partijas piedāvātās idejas par akceptējamām. No politiskā reālisma iespējas kļūt par deputātu ir mazas, bet man tas ir kā garīgs apliecinājums, ka esmu gatavs iet šo ceļu un palīdzēt cilvēkiem.

Kādēļ izvēlējāties kandidēt no partijas "Latvijas Attīstībai" saraksta?

Šī partija mani piesaistīja ar to, ka partijas programma veidota no trīs aspektiem, uz ko balstās ilgtspējīga valsts. Tā ir izglītība, veselības aprūpe un uzņēmējdarbība. Esmu cilvēks, kas iestājas par lietišķām attiecībām un konstruktīvām sarunām.

Kādus jautājumus vēlaties aktualizēt Saeimā, kas saistīti ar Valmieru un Vidzemes reģionu?


Reģiona un arī valsts mērogā mani interesē izglītības jautājumi, jo pats esmu piedzīvojis to, ko nepilnības šajā sfērā nodara topošajiem profesionāļiem. Lai varētu atļauties studēt, arī es strādāju. Tā ir tāda kā žonglēšana ar vairākiem priekšmetiem, pagaidām tas man izdodas, tomēr neuzskatu, ka studentiem būtu jānodarbojas ar daudz papildus lietām.

Studentiem jāpievēršas studijām un naudai nevajadzētu būt iemeslam, kādēļ studenti nodarbojas ar ārpusskolas aktivitātēm. Latvijā ļoti daudz studenti apvieno darbu ar mācībām, lai varētu izdzīvot.

Kādi, Jūsuprāt, labojumi nepieciešami augstākās izglītības sistēmā?

Pirmkārt, ir nepieciešamība pēc neatkarīgas ekspertu akreditācijas augstākās izglītības iestādēs, kas noteiktu katras programmas nozīmi un atbilstību tam, ko studenti maksā. Akreditācija, kas bija veikta Roberta Ķīļa, kādreizējā Izglītības un zinātnes ministrija, vadībā neizdevās, jo gala lēmumu par akreditāciju pieņēma augstskolu personāls - klajš interešu konflikts.

Uzskatu, ka viens no izglītības kvalitātes noteicošajiem faktoriem ir tas vai cilvēks pēc studijām spēj iekļauties darba tirgū. Latvijā tā jau kļuvusi par tendenci - cilvēks nestrādā profesijā, kuru apguvis skolā. Šo situāciju varētu risināt, ja tiktu veidots monitorings sadarbībā ar Valsts ieņēmumu dienestu. Tas arī parādītu absolventu gaitas pēc studijām. Uzskatu, ka visām augstskolām jāveido datu bāze, kas uzrāda, kur strādā absolventi un, kāda ir vidējā alga.

Šobrīd daudzas augstskolas izkar skaistas reklāmas un aicina studentus mācīties, bet tajā pašā laikā studiju programmu saturs ir vājš. Topošie studenti uz to uzķeras, viņus par to kritizēt nevar, jo cilvēkam ar vidusskolas zināšanām nav jādomā vai tas, ko sola augstskolas būs kā siers peļu slazdā vai arī tiešām studiju saturs ir labs. Tikpat kā neviena augstākās izglītības iestāde neatbild par studentu gaitām pēc absolvēšanas.

Man aktuāli ir arī jautājumi, kas saistās ar studentu sociālo dzīvi un sociālo drošību. Tā kā augstākā izglītība ir dārga, daudzi izvēlas nestudēt. Liela daļa vidusskolēnu izvēlas studēt tur, kur ir budžeta vietas, lai gan tas vispār neinteresē.

Kādus jautājumus vēl vēlaties aktualizēt Saeimā?

Es atbalstu partijas "Latvijas Attīstībai" izstrādāto veselības programmu, proti, obligātās veselības apdrošināšanas ieviešana. Analogs piemērs tam ir obligātā civiltiesiskā apdrošināšana automašīnām. Ja notiek kāds nelaimes gadījums, tad apdrošinātāji sedz izdevumus. Uzskatu, ka šāda sistēma labi darbotos arī veselības jomā. Šobrīd lielākajai daļai iedzīvotāju nav līdzekļu, lai segtu ārstēšanās izdevumus. Bieži veselības problēmu dēļ cilvēki nespēj pienācīgi strādāt un zaudē darbaspējas. Veselības apdrošināšanas polises pamata darbība būtu šāda - maksā visi, bet izmanto pēc vajadzības. Cilvēkiem vairs nebūtu jāuztraucas par ārstēšanās izmaksām.

Tāpat mani interesē uzņēmējdarbības veicināšana. Uzskatu, ka nodokļu politika nedrīkst ietekmēt uzņēmēju darbību. Jāveicina labvēlīga uzņēmējdarbības vide.

Kādu atbalstu cerat iegūt vēlēšanās?


Būtībā jau aptauju dati un partiju reitingi ļauj paredzēt iznākumu, taču jāatceras, ka aptaujās parādās arī to cilvēku nostāja, kuri vēl nav nolēmuši, par ko balsot. Šeit ir vieta optimismam, pesimismam un reālismam. Vēlos būt optimisms un ceru, ka tie, kas vēl nav izlēmuši, balsos par lietišķumu nevis populismu un saukļiem. Jebkurā gadījumā vēlēšanu rezultātus pieņemšu tādus, kādi tie būs.

Kāds ir Jūsu aicinājums vēlētājiem?

Statistiski pierādījies, ka jaunieši ir tā grupa, kas vēlēšanās nepiedalās aktīvi, taču aicinu visus izteikt savu viedokli un balsot. Katra vēlētāja uzskati ir svarīgi. 

Tuvojoties oktobrī gaidāmajām Saeimas vēlēšanām, pilsētas informācijas portāls Valmiera24.lv uzrunā deputātu kandidātus, kuri kā savu dzīvesvietu norādījuši Valmieru un aicina viņus pastāstīt par sava pārstāvētā politiskā spēka iecerēm, atšķirīgo no citiem sarakstiem un saviem plāniem kopumā.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)