Kā atrast piemērotu mugursomu? Iesaka eksperts

Jau pavisam drīz jaunu mācību gadu uzsāks tūkstošiem jauniešu. Neatkarīgi no tā, vai skolas soma plecos būs jāliek pirmo reizi vai arī gaidāms pēdējais studiju gads, mugursomai ir liela nozīme ikdienas mācību gaitās. 

Ar ieteikumiem par to, kā atrast piemērotu mugursomu skolēniem, studentiem un visiem, kam tā nepieciešama, dalās aktīvās atpūtas eksperts "Fjällräven".

Dizains, kas neiziet no modes

Mugursomas izvēle ir ļoti individuāla. Kāds izvēlēsies spilgtāku, kāds neitrālāku, taču svarīgāk somu izvēlēties atbilstoši tās tehniskajiem parametriem. Izvēloties somu, jācenšas rast balansu starp šķietami pretējām lietām. Somai jākalpo vairākus gadus, bet tajā pašā laikā jāatceras, ka tā ir būtisks jaunieša identitātes elements. Izvēloties mugursomu, ieteicams izvēlēties vienkāršu dizainu un klasisku krāsu, lai tā neatbilstu vien īslaicīgiem modes untumiem un tā būs pielietojama pat gadiem.  

Izturīgs un ilgtspējīgs materiāls

Mugursomas materiālam ir tikpat liela nozīme kā dizainam. No tā kvalitātes ir atkarīgs, cik ilgi soma būs lietojama – saglabās formu un krāsu, neplīsīs un nesamirks līdz ar dažām lietus lāsēm. Turklāt mūsdienās jaunieši jeb tā saucamā Z paaudze īpašu uzmanību pievērš arī materiālu izcelsmei – svarīgi, lai tas būtu izturīgs, izgatavots sociāli atbildīgi un videi draudzīgā veidā. Labs piemērs ar visām šīm īpašībām ir G-1000 materiāls –  tas ir izturīgs, elpojošs, aizsargā pret vēju.

Baltijā ir samērā mitrs klimats, tāpēc, ja apzinies, ka ar mugursomu būs bieži jāatrodas laukā, ieteicams izvēlēties tādu mugursomas materiālu, kuram ir mitruma atgrūdošas īpašības. Līdztekus  pēc izvēlētā materiāla iespējams noteikt to, cik ilgtspējīgus ražošanas principus ir piekopis ražotājs. Piemēram, organiskās kokvilnas un pārstrādātā poliestera izmantošana somu ražošanā liecina par atbildīgu biznesu.

Funkcionalitāte

Izvēloties mugursomu, nepieciešams pievērst uzmanību tās funkcionalitātei. Ieteicams izvēlēties ar divām lencēm, tādējādi abiem pleciem nodrošinot simetrisku svara sadalījumu, kā arī radot mazāku noslogojumu mugurkaulam. Vienlaikus mugursomai jābūt parocīgai, tāpēc jāpievērš uzmanība tam, cik viegli to ir atvērt un aizvērt. Izcili, ja ar vienu rāvējslēdzēja kustību to būtu iespējams pilnībā atvērt un somas saturs kļūtu redzams kā uz delnas.

Nevar aizmirst arī par kabatām. Izvēloties mugursomu, svarīgi, lai tai būtu kabata, kurā ielikt ikdienas sīkumus, savukārt, ja kabatu būs daudz – tās visas tāpat netiks izmantotas. Nekad nekļūdīsies ar mugursomas izvēli, kurai ir tikai divas kabatas somas malās un viena somas priekšpusē, kuru ir ērti atvērt ar rāvējslēdzēju. Ne mazāk svarīga ir somas ietilpība. Pirms tās iegādes pārliecinies, vai tajā iespējams ielikt A4 izmēra lapas vai klades, kā arī, vai tajā būs vieta klēpjdatoram vai planšetdatoram.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)