Klienti Bigbank depozītā noguldījuši jau 1 miljardu eiro

Bigbank grupa šopavasar sasniegusi nozīmīgu, izaugsmi apliecinošu robežu – pirmo reizi vēsturē klienti bankā uz procentiem noguldījuši vairāk nekā miljards eiro. Noguldījumi saņemti no astoņām Eiropas valstīm, tostarp visām Baltijas valstīm. Tieši baltiešiem pieejams visplašākais Bigbank pakalpojumu klāsts.

Kā norāda Bigbank valdes priekšsēdētājs Martins Lants (Martin Länts), noguldījumu apjoma pieaugumu veicinājis pēdējo gadu straujais Bigbank biznesa pieaugums – palielinājies kā izsniegto kredītu apjoms, tā bilance.

"Pagājušajā gadā mūsu bilance pārsniedza miljarda eiro robežu, un šogad tas pats notika vispirms ar kredītiem un marta beigās arī ar noguldījumiem. Kā specializēta aizdevumu banka, mēs uzskatām uzticamību un plašu starptautisko noguldītāju bāzi, kas ietver gan privātpersonas, gan uzņēmumus, par nozīmīgu faktoru mūsu biznesa ilgtspējā," bankas straujo izaugsmi komentēja M. Lants. Bigbank šobrīd pieņem noguldījumus astoņās valstīs: Igaunijā, Latvijā, Somijā, Zviedrijā, Austrijā, Vācijā, Nīderlandē un Bulgārijā.

Bigbank šogad nolēma paaugstināt termiņnoguldījumu procentu likmes līdz augstākajam līmenim tirgū. Ilgtermiņa noguldījumiem tās sasniedz 2%, kamēr daudzās citās bankās pelnoši termiņnoguldījumi vispār netiek piedāvāti. Visus Bigbank klientu noguldījumus aizsargā Igaunijas Garantiju fonds. Saskaņā ar Likumu par Garantiju fondu, noguldījumiem apmērā līdz 100 000 eiro tiek garantēta 100% kompensācija.

Tā kā Bigbank ir ieinteresēta ilgtermiņā kļūt par universālu banku, vietējā noguldījumu portfeļa palielināšana ir stratēģisks solis klientu skaita palielināšanas virzienā. "Mazāko banku piedāvātā procentu likme 1–2% apmērā termiņnoguldījumiem, ņemot vērā to bezriska raksturu, ir par pāris procentiem labāka nekā nekas," saka M. Lants. 

Igaunijas Bankas marta statistika liecina, ka Igaunijas iedzīvotājiem ir vairāk uzkrājumu nekā jebkad agrāk; tajā pašā laikā šī nauda tiek turēta parastos bankas kontos, kas nepiedāvā uzkrājumu palielināšanu ar procentu likmēm. Mājsaimniecību noguldījumu apjoms Igaunijā pēdējā gada laikā pieauga par 15,7%, sasniedzot 12,7 miljardus eiro. Līdzīga situācija ir arī Latvijā. Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) publiskotie dati liecina, ka iekšzemes mājsaimniecību noguldījumu apmērs Latvijas bankās palielinājies par 15,2% jeb 1,299 miljardiem eiro, 2021. gada beigās sasniedzot 9,833 miljardus eiro, bet iekšzemes nefinanšu sabiedrību noguldījumu apmērs audzis par 8,8% jeb 490,274 miljoniem eiro, sasniedzot 6,08 miljardus eiro. Tādējādi kopējais uzkrājumu apjoms Latvijā ir 17,613 miljardi eiro.


Par Bigbank
Bigbank AS ir Igaunijas banka, kas specializējas aizdevumu juridiskām personām izsniegšanā, kā arī izdevīgu termiņnoguldījumu pakalpojumu sniegšanā. Uzņēmums izvērsis darbību ārpus Igaunijas, izveidojot filiāles Somijā, Zviedrijā, Latvijā, Lietuvā, Bulgārijā, kā arī piedāvājot pārrobežu pakalpojumus Austrijā, Vācijā un Nīderlandē. Uzņēmumu vada grupas valdes loceklis Martins Lants. Valdē darbojas arī Marts Veskimagi, Argo Kiltsmans, Kens Kanariks un Ingo Poders.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu