Banner 980x90

Latvija un Igaunija kopīgā iepirkumā iegādājušās rotavīrusa vakcīnas

Ilustratīvs foto/ Foto: Pixabay.com
Ilustratīvs foto/ Foto: Pixabay.com
Igaunijas Sociālo lietu ministrija ir noslēgusi pirmo veiksmīgo kopīgo iepirkumu konkursu ar Latvijas Veselības ministriju, kurā iegādātas rotavīrusa vakcīnas, un abas valstis ir ietaupījušas, informē Igaunijas Sociālo lietu ministrija.

Igaunija un Latvija kopīgi iegādājās 61 000 vakcīnu devu, no kurām 24 710 saņems Igaunija, bet 36 290 - Latvija, norāda Igaunijas ministrija. Igaunija vakcīnas iegādājās par 25% lētāk nekā to izmaksas būtu, nesadarbojoties ar Latviju.

Sociālo lietu ministrijas Medikamentu nodaļas padomniece Eveli Bauere paziņoja, ka iepirkuma konkurss bijis veiksmīgs un šāda pieredze mudina rīkot kopīgus iepirkuma konkursus arī nākotnē.

Iepirkuma konkursa vadību uzņēmās Igaunija.

2012.gada 2.maijā visas trīs Baltijas valstis parakstīja partnerības līgumu par kopīgu medikamentu un medicīnas aprīkojuma iepirkumu, kā arī par savstarpēju medikamentu un medicīnas aprīkojuma aizdošanu. Nepieciešamības gadījumā valstis jau vairākkārt ir izmantojušas iespēju aizņemties medikamentus viena no otras.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)