Latvijas patrioti izsaka pateicību Limbažu pašvaldībai par pieminekļa padomju jūrniekiem likvidēšanu

Limbazi24.lv
Limbazi24.lv

Piektdien, 16.septembrī pie Limbažu novada pašvaldības ēkas grupa Latvijas patriotu sadarbībā ar Latvijas Atjaunošanas biedrību un Latvijas Latviešu biedrību organizēja mītiņu, tādā veidā atbalstot Limbažu novada domes lēmumu atļaut likvidēt pieminekli, kas celts padomju jūrniekiem. 

Kā pilsētas informācijas portāls Limbazi24.lv uzzināja mītiņā, organizatori izteica lielu pateicību gan Limbažu novada pašvaldībai, gan visiem limbažniekiem, kas atbalstīja ieceri likvidēt pieminekli. 

"Šodien uz Limbažiem atbrauca patriotu grupa, kas izcīnīja brīvību Limbažos un visā Latvijā. Jums pienākas milzīga pateicība par darbu, ko jūs izdarījāt, nojaucot padomju jūrniekiem celto pieminekli. Šis piemineklis "indēja" mūsu mentalitāti un darīja pāri mūsu nacionālajam noskaņojumam. Tas simbolizēja vecos PSRS laikus," klātesošos uzrunāja mītiņa organizators Andrejs Ancāns. 

Organizatori vairākas reizes uzsvēra, ka viņi nav politiķi un nepārstāv nevienu politisko partiju, bet ir latviešu tauta no Rīgas.

"Mēs dziļi pateicamies limbažniekiem par tādu varoņdarbu. Ceram, ka jūsu panākums dos signālu citām pašvaldībām, lai turpinātu  deokupācijas procesu. Mums vajag panākt, lai Latvija būtu patiesi brīva no vecās PSRS domāšanas," piebilda Ancāns.

Tāpat pateicību izteica Latvijas Latviešu biedrības pārstāvis Ilmārs Drullis, piebilstot, ka nojauktā piemnekļa vietā vajadzētu celt pieminekli tiem limbažniekiem, kas kādreiz ir cīnījušies par Latviju.

Mītiņš noslēdzās ar organizatoru dziedātu dziesmu - Vilki "Trīnīte".

Limbazi24.lv jau vēstīja, ka biedrības "Daugavas Vanagi Latvijā" Limbažu nodaļa pagajušajās brīvdienās likvidējusi pieminekli, kas tika uzcelts padomju okupācijas laikā par godu PSRS jūrniekiem, kuri 1941.gadā nogalināja vairākus vietējos iedzīvotājus un paši gāja bojā kaujās pret latviešu nacionālajiem partizāniem.