Limbažu Galvenajā bibliotēkā notiks tikšanās ar Māru Zālīti

Māra Zālīte/ Foto: Edijs Pālens/LETA
Māra Zālīte/ Foto: Edijs Pālens/LETA

Piektdien, 25.novembrī, plkst.18.00 Limbažu Galvenajā bibliotēkā (LGB) notiks tikšanās ar dzejnieci, dramaturģi un rakstnieci Māru Zālīti, pilsētas informācijas portālu Limbazi24.lv informē LGB Klientu apkalpošanas centra galvenā bibliogrāfe Ingrīda Zēģele.

"Dzejnieces, dramaturģes, rakstnieces un sabiedriskās darbinieces Māras Zālītes vārds komentārus neprasa - lasām viņas dzeju, tik skaidru un vienkāršu izteiksmē, tik tuvu un saprotamu, bet vienlaikus- autore visu laiku uztur ideju. Ideja tiek uzturēta arī esejās, tā caurvij viņas sarakstītās lugas, libretus un dziesmu tekstus," norāda Zēģele.

Vaira Vīķe-Freiberga sarunā ar Noru Ikstenu saka: "Tā ir milzīga sevis atdošana, atvēršana, sadedzināšana. Tā nav konjunktūra, ja cilvēks ļauj savā dvēselē plosīties tautas sāpei, lai to izkristalizētu par mākslas darbu. Drīzāk upuris uz tautas un mākslas altāra. [..] Māra turpina būt, kas bija. Pāreju uz pozīcijas patriotismu viņa veica bez pārrāvuma, lielā uzticībā tam, kas viņa ir kā māksliniece. Uzņemot jaunus impulsus, viņa palikusi uzticīga dziļākām patiesībām. Dieva dots talants, spēja to pārkausēt sevī, pārvērst mākslas darbos. Es viņas vārdos redzu līdzīgu enerģiju kā dainās".

Māras Zālītes darbi tulkoti krievu, angļu un vācu valodās, arī zviedru, franču valodās, atsevišķi darbi – lietuviešu, igauņu, baltkrievu, gruzīņu, kazahu, kirgīzu, moldāvu, turkmēņu un itāļu valodās. 

2013.gadā iznāca Zālītes romāns "Pieci pirksti".  Apkopojot konkursa "Lielā lasītāju balva 2016" rezultātus, romāns "Pieci pirksti" ir Limbažu Galvenās bibliotēkas vislasītākā orģinālprozas grāmata pēdējo trīs gadu laikā.

Tiekoties Limbažos, Māra Zālīte dalīsies savās pārdomās par uzrakstīto, par norisēm sabiedrībā,  lasīs daļu savas jaunākās dzejas, kā arī fragmentus no romāna "Pieci pirksti" 2.daļas, kas vēl ir tapšanas procesā.

Pasākums notiek Valsts Kultūrkapitāla atbalstītā projekta ietvaros.