Salacgrīvā sāksies VII starptautiskais klasiskās mūzikas festivāls

Ilustratīvs foto/ Foto: Stock.XCHNG
Ilustratīvs foto/ Foto: Stock.XCHNG

No piektdienas, 29.jūlija līdz svētdienai, 7.augustam Salacgrīvā norisināsies tradicionālais, pēc kārtas nu jau 7.starptautiskais klasiskās mūzikas festivāls, kas pulcēs izcilas Eiropas, Krievijas un Latvijas klasiskās mūzikas zvaigznes, aģentūru LETA informēja Salacgrīvas novada pašvaldībā.

Ar krāšņu un skanīgu koncertu rīt, 30.jūlijā, festivālu atklās valsts kamerorķestris "Sinfonietta Rīga" kopā ar izcilo krievu vijolnieku un pedagogu, "Virtuozi Moskvi" un "Mocart Kvartet" pirmo vijoli Alekseju Lundinu. Pie diriģenta pults stāsies Maskavas Staņislavska un Ņemiroviča-Dančenko Mūzikas teātra mākslinieciskais vadītājs Fēlikss Korobovs. 31.jūlijā Lielsalacas evaņģēliski luteriskajā baznīcā būs Larisas Bulavas ērģeļmūzikas koncerts, bet 4.augustā Salacgrīvas kultūras namā koncertēs "Sinfontetta Rīga" pūtēju kvintets un lietuviešu saksofonists Arvīds Kazlausks.

5.augustā notiks festivāla meistarklašu pedagogu koncerts Ainažu kultūras namā, bet sestdien, 6.augustā, meistarklašu pedagogu lielo koncertu varēs skatīties un klausīties Salacgrīvas kultūras namā.

Festivāla pēdējā dienā, 7.augustā, būs iespēja apmeklēt festivāla meistarklašu audzēkņu koncertu, bet vakara noslēgumā Gala koncertā Salacgrīvas pilskalnā varēs baudīt klasisko mūziku kopā solisti Natāliju Petrožicku, vijolniekiem Lundinu, Evu Binderi un Annu Kandinsku (Austrija), pianistiem Vsevolodu Dvorkinu (Itālija), Mariannu Aivazovu-Livathinau (Spānija), Antoņinu Kadobnovu, saksofonistu Kārli Vanagu, flautisti Ilonu Meiju, altistu Eriku Venbo Ksu (Vācija) un čellistiem Kristīni Blaumani un Ivaru Bezprozvanovu.

Pasākuma gaitā, no šodienas līdz 7.augustam, labākajiem Latvijas mūzikas skolu audzēkņiem būs iespēja apgūt mūzikas meistarības noslēpumus meistarklasēs pie izciliem pedagogiem: Lundina un Kandinskas - vijole, Dvorkina un Aivazovas Livahinau - klavieres, Venbo Ksu - alts un Bezprozvanova - čells.

Festivāla organizētājs ir Salacgrīvas klasiskās mūzikas festivāla fonds, kura dibinātājs ir festivāla idejas autors Lundins.