Šonedēļ Limbažos notiks Ekoskolu vasaras forums

Rīga, 12.aug., LETA. No 14.augusta līdz 18.augustam Vides izglītības fonds ar Limbažu novada domes atbalstu rīkos devīto Ekoskolu vasaras forumu, aģentūru LETA informēja organizatoru pārstāve Ilze Rušmane.

Pasākums notiks Limbažu 3.vidusskolā un pulcēs vairāk nekā 200 dalībnieku no Ekoskolām visā Latvijā.

Ekoskolu Vasaras forums ir tradīcijām bagāts vērienīgs vides izglītības pasākums Latvijā, kurā tiekas aktīvākie Ekoskolu pārstāvji, zinātnieki un dabas aizsardzības speciālisti.

Pieredzes apmaiņa nodrošina, ka Ekoskolu vides izglītības tīkls darbojas pēc labākajiem zinātnei atbilstošajiem principiem un mūsdienīgām metodēm. Šī gada pasākuma centrālās tēmas būs klimata krīze un dabas izzušanas jautājumi.

Pirmajās forumā dienās pulcēsies Ekoskolu pedagogi, bet pēc tam turpat aktivitātēs piedalīsies aktīvākie Ekoskolu jaunieši. Šī gada nodarbībās tiks pārrunātas saiknes starp lauksaimniecības piesārņojumu un dabas izzušanu, dabas vērtībām, ko parāda dabas skaitīšana, kā arī visu, kas saistās ar klimata krīzi.

Transporta, enerģijas, apģērbu un pārtikas patēriņa izmaiņas var būtiski palīdzēt pārejā uz ilgtspējīgu nākotni - to uzsvērs eksperti no "Zaļās brīvības", Pasaules Dabas fonda, "Pilsēta cilvēkiem", "Fashion Revolution Latvija", kā arī daudzām citām organizācijām.

Viena diena tiks veltīta jauniešu pilsoniskajai līdzdalībai un iespējām pedagogiem to veicināt ar vides aizsardzības aktivitāšu palīdzību.

Sekojot labākai praksei pasākumā netiks izmantoti vienreizlietojamie trauki, tiks taupīta enerģija un domāts par pārtikas patēriņa radītajām ietekmēm uz vidi. Piemēram, pasākuma dalībnieku ēdienkartē tiks samazināts dzīvnieku izcelsmes produktu daudzums, protams, saglabājot visas nepieciešamās uzturvielas veselīgai diētai un vienlaikus atsaucoties vairāku starptautisko vides aizsardzības ziņojumu aicinājumiem.

Pasākumu organizē Vides izglītības fonds sadarbībā ar Limbažu novada domi, Limbažu 3.vidusskolu. Ar SIA "NMS RIGA" atbalstu foruma laikā būs pieejams "Lucart" higiēnas papīrs, kas ir iegūts no pārstrādātām tetrapaku celulozes šķiedrām, savukārt SIA "Purenn" foruma vajadzībām nodrošinās videi draudzīgāku sadzīves ķīmiju. Ekoskolu programmas darbību Latvijā īsteno Vides izglītības fonds un atbalsta Latvijas vides aizsardzības fonds.

Vides izglītības fonda īstenotajā Ekoskolu programmā pašlaik piedalās vairāk nekā 200 izglītības iestāžu, tostarp pirmsskolas izglītības iestādes, skolas un augstskolas. Ekoskolu programma pasaulē darbojas 67 valstīs un tajā iesaistījušās 51 000 skolas. Ikviena skola var brīvprātīgi pievienoties Ekoskolu saimei, veicot videi un ilgtspējīgas principiem atbilstošas rīcības.