Banner 980x90

Viņķele: "Vienotības" opozicionāri negrasās tik viegli atmest ar roku partijas darbam

Ilze Viņķele/ Foto no video
Ilze Viņķele/ Foto no video

Viena no partijas "Vienotība" iekšējām opozicionārēm Ilze Viņķele līdz ar citiem saviem domubiedriem partijā negrasās tik viegli atmest ar roku partijas darbam.

Vaicāta, vai "Vienotības" iekšējie opozicionāri varētu izstāties no "Vienotības", Viņķele Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" sacīja, ka "netic stāstam atkal un atkal dibināt jaunu partiju". Viņķele atzina, ka "Vienotības" iekšējie opozicionāri sabiedrības priekšā jūt atbildību par partiju un ka arī opozicionāri ir partijas "Vienotība" dibinātāji tāpat kā partijas vadītāja Solvita Āboltiņa un iespējamais premjera amata kandidāts Kārlis Šadurskis.

Vērtējot saspringto situāciju partijā, Viņķele pauda viedokli, ka tie ir augļi vairākus gadus ilgušai situācijai, kad viena darbakārtība partijā ir publiska, bet otra ir nodomos un iecerēs. Kā piemēru politiķe minēja nekonsekvenci jautājumā par to, ka partijas vadītājam ir jābūt arī premjera amata kandidātam. Šī ideja virmo gaisā gadiem, taču tas neliedza pirms gada pārvēlēt partijas vadītāju - Āboltiņu, taču tad stāsts par viņu kā premjeri nebija aktuāls.

Vaicāta par "Vienotības" iekšējās opozīcijas atbalstu Šadurskim kā valdības vadītājam, Viņķele pauda pārliecību, ka Šadurskis atbilst minimālajam prasību kopumam, kas ir būtisks premjera amata kandidātam, piemēram, viņš guvis vēlētāju uzticību un ievēlēts Saeimā, ir strādājis parlamentā un valdībā.

Kā būtiskus premjera amata kandidāta uzdevumus Viņķele minēja stabilas vairākuma centriski labējas koalīcijas izveidi un virkni satura lietu, piemēram, skolotāju atalgojuma reformas pabeigšana, enerģētiskās neatkarības stiprināšana, Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja stiprināšana, jo nākamā valdības vadītāja amata termiņa laikā būs jāmeklē jaunas Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja vadītājs. Taču Viņķele atzīmēja, ka jābūt skaidrībai, cik Šadurskis būs pastāvīgs kā premjers lēmumu pieņemšanā un cik spēs būt iekļaujošs, nevis padziļinās nesaskaņu dziļumu "Vienotībā".

Kā ziņots, pašlaik ticamākais variants ir tas, ka Valsts prezidents pēc atgriešanās no komandējuma premjera amatam nominēs Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vadītāju Šadurski, ar kuru Vējonis jau ir runājis.

Jaunās valdības izveidi sarežģī jautājums par atbildības sfēru sadalījumu un amatiem, tāpēc sarunas netiek prognozētas ātras un vieglas arī pēc tam, kad Valsts prezidents būs nosaucis Ministru prezidenta amata kandidātu.

Pašreizējā Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V) par demisiju paziņoja pirms mēneša - 7.decembrī.

Plašāk skatieties LTV Ziņu dienesta sagatavotajā video sižetā.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)