Banner 980x90

Ainažu Ziemeļu mols

Ainažu mols ir 20. gs. sākuma Ainažu ostas darbības liecinieks, tas atrodas pie pašas Latvijas-Igaunijas robežas. Ainažu Ziemeļu mols izbūvēts ap 1912. gadu, lai savienotu ostas viļņlauzi ar Ainažu-Valmieras šaursliežu dzelzceļu. 

Tajā laikā uz Ziemeļu mola atradās sliedes, kas ļāva vieglāk nogādāt eksportprodukciju no sauszemes līdz liedagā esošajiem kuģiem. Pirmā pasaules kara laikā sliedes tika noņemtas un aizvestas uz Krieviju, tādēļ šobrīd Ainažu Ziemeļu mols izmantojams kā unikāla pastaigu vieta. Ainažu ziemeļu mols ir kā Lielais Latvijas mūris - tā garums krastā ir 361 metri un līcī - 482 metri.

Adrese: Salacgrīvas novads, Ainaži (tieši pirms Igaunijas robežas pa kreisi no ceļa)
Tālrunis: +371 26414207
Mājaslapa: www.visitsalacgriva.lv
E-pasts: info@visitsalacgriva.lv
GPS koordinātes: 57.876171, 24.350639

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)