Banner 980x90

Kristus Apskaidrošanas pareizticīgo baznīca

Greznā baznīca celta 1900.-1903. gadā neobizantiešu stilā pēc trīsdaļu tipa projekta. Tā izvietojusies Livonijas laika klostera teritorijā un ir lielākā pareizticīgo baznīca Vidzemē ārpus Rīgas. 

Ar Limbažu pareizticīgo draudzi saistīts viens no ievērojamākiem 20. gs. baznīcas hierarhiem Jānis (Garklāvs). Viņš kļuva par Rīgas bīskapu smagajos kara gados, bet 1944. gadā viņš aizbrauca no Latvijas, paglābjot brīnumdarošo Dievmātes Tihvinas ikonu. Pēc viņa nāves audžudēls virpriesteris Sergijs Garklāvs 2004. gadā aizveda brīnumdarošo ikonu atpakaļ uz Tikvinu. Dievmātes Tihvinas kopija no Kristus Apskaidrošanās baznīcas Limbažos toreiz tika aizvesta uz Rīgu un pielikta pie īstā brīnumdarošā tēla. Limbažu Kristus Apskaidrošanās baznīcas svētumu vidū kopā ar Dievmātes Tihvinas ikonu, svētītāja Nikolaja un svētā Ņeva Aleksandra ikonu īpaši godāta ir svētā lielmocekļa un dziedinātāja Panteleimona ikona, atsūtīta no Svētā Antona kalna, no Panteleimona klostera.

Adrese: Klostera iela 6, Limbaži, Limbažu pilsēta, LV-4001
Tālrunis: +371 64022178
Mājaslapa: www.visitlimbazi.lv
E-pasts: tic@limbazi.lv
GPS koordinātas: 57.5150063, 24.7154576

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)