Puikules muiža un parks

Puikule ir sena lībiešu apmetnes vieta, kas dokumentos minēta jau 13. gadsimtā. Puikules muiža piederējusi vairākām dzimtām. Līdz 18. gs. to savā īpašumā ieguva fon Klotu dzimta, kas valdījusi sešās paaudzēs. Pašreizējā pils ir celta Tjūdoru neogotikas stilā no ķieģeļiem, kuri izgatavoti Pociemā un Pociema "Kaņepēs". Pils uzcelta vecās kungu mājas vietā 19. gs. 60. gados. 

Kopš 1938. gada pilī atradās pamatskolas, sākumā astoņgadīgā, vēlāk deviņgadīgā. 2014. gada maijā Puikules pamatskolu slēdza, un, lai ēka joprojām būtu pieejama vietējiem iedzīvotājiem un sabiedrībai, izveidoja kopienas centru ‘"Puikules muiža", kur Brīvzemnieku pagasta iedzīvotājiem ir iespēja saturīgi pavadīt savu brīvo laiku, izkopt talantus, apgūt dažādas prasmes. Centrs nodrošina iedzīvotāju interešu izglītību. Ir pieejams sporta inventārs, datortehnika. Puikules muiža piedāvā ekskursijas gida pavadībā, nobaudīt tēju, pankūkas, muižas zupu, dažādas radošās nodarbības, suvenīru iegādi, pārgājienus, velobraucienus, apmeklēt trenažieru zāli, telpas semināriem, māzībām, pasākumiem, kāzām.

Muižas 4,7 hektārus plašajā parkā, kas pieejams gan vietējiem iedzīvotājiem, gan muižas viesiem visa gada garumā, ierīkoti sporta laukumi, rotaļlaukumi, pastaigu takas, iekopti apstādījumi.

Adrese: Puikule, Brīvzemnieku pagasts, Alojas novads, LV-4063
Tālrunis: +371 25627896, +371 28684163
Mājaslapa: www.aloja.lvww.facebook.com/Puikulesmuiza/
E-pasts: vivita.vitina@aloja.lv
GPS koordinātes: 57.6884418, 24.8825498

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)