Staiceles Lībiešu muzejs "Pivālind"

Lībiešu muzejs "Pivalind" (tulk. "svētais putns") sadarbībā ar sabiedrību pēta un izzina Staiceles un tās lauku teritorijas kultūrvēsturiskās vērtības, to saistību ar kādreizējo Metsepoles lībiešu teritoriju un iedzīvotājiem no vissenākajiem laikiem līdz mūsdienām. Apzinoties, ka šodienas notikumi un lietas ir rītdienas vēsture.

Muzejā apskatāmi seni priekšmeti, kurus lietojuši Staiceles apkaimes ļaudis, dažādi darbarīki un mūzikas instrumenti, novadnieku – ainavistu – gleznas, kuras mākslinieki radījuši ar savu talantu un lielu mīlestību pret Staiceles gleznaino dabu. Muzeju rotā daudz skaistu un rūpīgi darinātu rokdarbu, kas priecē skatītājus ar skaistajiem rakstiem, košajām krāsām un apbrīnojami precīzo darbu. Apmeklētājiem tiek dota iespēja iepazīties ar lībiešu vēsturi, tradīcijām (kas tieši Vidzemē saglabājušās vislabāk, piemēram, Mārtiņos iešana). Tiek dota iespēja pārlapot "Lībiešu ābeci", iepazīt Staiceles puses vietvārdus un to saistību ar lībiešu valodu.

Adrese: Lielā iela 12 un 14, Staicele, Alojas novads, LV-4043
Tālrunis: +371 64035155, +371 28673984
Mājaslapa: www.aloja.lv
E-pasts: muzejs@staicele.lv, staicelesmuzejs@inbox.lv
GPS koordinātes: 57.835263, 24.7452993

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)