Banner 980x90

Vecais ugunsdzēsēju depo

Vecais ugunsdzēsēju depo celts 19. gs. otrajā pusē historisma periodam raksturīgās formās - ķieģeļu stilā. Atjaunotajos interjeros iekārtota ugunsdzēsības ekspozīcija, bet rekonstruētajā padomju perioda piebūvē izveidots tūrisma informācijas centrs. 

Vecais ugunsdzēsēju depo ir īstā vieta, kurp doties, lai uzzinātu par to, kā senāk Limbažos dzēsa ugunsgrēkus, cik bieži tie notika, ko darīja, kad pamanīja dūmus. Apmeklētāji aicināti iemūžināt ugunsdzēsēju mašīnu un pa šaurām kāpnēm pāri stiklotām grīdām uzkāpt līdz pašai depo torņa augšai, kur pa piektā stāva lodziņiem paveras skati uz vecpilsētas centrālo daļu. Bijušajā Limbažu ugunsdzēsēju depo telpās atrodas Limbažu muzeja atklātā krājumu glabātuve. Ēka celta 19. gs. otrajā pusē historisma periodam raksturīgās formās - t. s. ķieģeļu stilā.

Apmeklētājiem Depo vēra durvis 2009. gada decembrī ar divām ekspozīcijām, viena veltīta Limbažu Brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrības vēsturei, otra Limbažu muzeja tehnisko ierīču kolekcijai un ir izveidota kā atklātā krātuve. Mūsdienās krātuvē apskatāmi 294 muzeja krājuma priekšmeti: radioaparāti, televizori, magnetofoni, patafoni; fotoaparāti un ierīces; šujmašīnas, adāmmašīnas; tehniskās ierīces telpu uzkopšanai; pulksteņi; rakstāmmašīnas u. c.

Adrese: Torņa iela 3, Limbaži, Limbažu pilsēta, LV-4001
Tālrunis: +371 64070632, +371 28622379
Mājaslapa: www.limbazumuzejs.lv
E-pasts: limbazu_muzejs@limbazi.lv
GPS koordinātes: 57.5147549, 24.7119167

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)