Kā atbalstīt vietējos uzņēmumus pandēmijas laikā?

shutterstock.com
shutterstock.com
Pandēmija ir ietekmējusi vairumu cilvēku, ģimeņu un organizāciju visā pasaulē. Tā ir sagādājusi grūtības arī daudziem vietējiem uzņēmumiem, no kuriem daži ir spiesti uz laiku pārtraukt darbību, kamēr vairākiem citiem nākas ierobežot vai mainīt savu darbību. Lai gan šajā laikā ir viegli justies bezspēcīgam, joprojām ir dažas lietas, ko iespējams darīt, lai pandēmijas laikā palīdzētu vietējiem uzņēmumiem.

Sargā sevi un citus

Lai mazinātu Covid-19 vīrusa izplatīšanos un sargātu savu un citu veselību, iedzīvotāji tiek aicināti neapmeklēt publiskas vietas, kā arī ievērot visus epidemioloģiskās drošības nosacījumus. Tas, savukārt, tiešā veidā skar uzņēmumus – ienākumu samazināšanās vai zaudēšanas dēļ ir grūti segt pastāvīgos izdevumus, piemēram, īri un algas.

Tās ir vietas, ko tu apmeklē ikdienā vai reizi nedēļā, vai pat mēnesī, piemēram, vietējā kafejnīca vai iecienītākā pusdienotava, un arī uzņēmumi, kas, iespējams, uzreiz nenāk prātā, piemēram, frizētava. Sniedz saviem iecienītākajiem uzņēmumiem atbalstu, kas tiem tik ļoti nepieciešams, lai pārvarētu šos sarežģītos laikus.

Pērc vietējo produkciju

Tā vietā, lai iegādātos plašpatēriņa preces, izvēlies vietējos produktus. Latvijā top daudz produktu, kas ir unikāli, kvalitatīvi un lieliski pilda savu funkciju, tāpēc ikvienam ir vērts tos iepazīt, nogaršot, uzlaikot, izmēģināt un galu galā arī lietot. Tev ir iespēja iegādāties vietējo ražotāju saimniecības un higiēnas preces, amatnieku un mājražotāju produkciju, tāpat arī pārtiku, Latvijā augušos augļus, dārzeņus, gaļas izstrādājumus un citus produktus.

Iepērcies attālināti

Veikals tiešsaistē – šādu opciju nu jau ir ieviesuši daudzi uzņēmumi, piedāvājot saviem klientiem iegādāties preces vai pakalpojumus, izmantojot mājaslapu, sociālos tīklus, mobilās aplikācijas, zvanot vai rakstot e-pastā. Interneta pirkumi ir lielisks veids, kā atbalstīt vietējos uzņēmumus, neatstājot mājas ērtības un drošību.

Pasūtījuma izņemšana vai piegāde

Piegādi piedāvā ne tikai restorāni, bet arī pārtikas un kosmētikas veikali, grāmatnīcas, būvmateriālu tirgotāji un daudzi citi. Turklāt, ja nevēlies maksāt papildu naudu par piegādi, produktus iespējams pasūtīt izņemšanai vai līdzņemšanai – tie tiks sakomplektēti un atstāti tirdzniecības vietā, kur tos ērti un droši varēsi saņemt, nedodoties cilvēku burzmā.

Iegādājies dāvanu kartes

Lai atbalstītu tos vietējos uzņēmumus, kas šajā laikā nevar vai nedrīkst būt atvērti, iegādājies dāvanu karti, ko varēsi izmantot vēlāk – kad ierobežojumi būs mazinājušies. Tas palīdzēs saglabāt uzņēmuma darbību šajā grūtajā laikā. Patiesībā daudzi mazie uzņēmumi piedāvā dāvanu kartes ar atlaidēm produktiem un pakalpojumiem, ko varēsi izmantot tad, kad tie atkal varēs atjaunot savu darbību.

Esi saprotošs

Visi ir spiesti pakļauties ierobežojumiem un pielāgoties pandēmijai, lai kopīgiem spēkiem to pārvarētu, un tādēļ daži uzņēmumi ir vai nu spiesti uz laiku pārtraukt darbību, vai arī ir pieņēmuši sarežģītu lēmumu to darīt drošības apsvērumu dēļ. Esi saprotošs. Ikkatrs bizness ir atšķirīgs, tāpēc mēģini tos atbalstīt visos iespējamos veidos.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)