papildināta - Pagājušajā diennaktī dzēsts 41 ugunsgrēks, dedzis arī mežs

(Papildināts virsraksts un visa ziņa.)

Rīga, 26.jūn., LETA. Aizvadītajā diennaktī Latvijā dzēsts 41 ugunsgrēks, liecina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) apkopotā informācija.

Otrdien ap pusdienlaiku saņemts izsaukums uz Salacgrīvas novada Liepupes pagastu, kur bija redzami melni dūmi. Tur dega jaunaudze un mežs, kā arī pastāvēja spēcīgs piedūmojums. Pēc vairāk nekā trīs stundu darba, šo paaugstinātas bīstamības ugunsgrēku izdevās ierobežot un tā degšanas platība bija 2,26 hektāri.

Ugunsgrēka dzēšanas darbus veica Valsts meža dienests kopā ar VUGD, tomēr dzēšanas darbos tika iesaistīti arī Ainažu un Korģenes brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrību ugunsdzēsēji, kā arī vietējie iedzīvotāji ar traktortehniku ar ūdens mucām.

Šodien ugunsgrēka dzēšanas darbi turpināsies.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji devās arī uz izsaukumiem, kuros dega atkritumi, puķupods, sausā zāle, skaidas, koka stumbrs, krūmi, zaru kaudze, dēļu kaudze, šķeldas kaudze, siena ruļļi, sadzīves mantas un riepas, meža zemsedze, elektrības stabs, sešas vieglās automašīnas, saimniecības ēka, neapsaimniekota ēka.

Diennakts laikā VUGD veicis arī 11 glābšanas darbus un saņēmis 12 maldinošus izsaukumus.

Kopš gada sākuma valstī kopumā reģistrēti 6162 ugunsgrēki, tajos cietuši 156, izglābti 243, bet gājuši bojā 46 cilvēki.