Banner 980x90

Portatīvais vai stacionārais dators – kurš labāks datorspēlēm?

Jautājums par to, kurš dators ir labāks datorspēlēm – portatīvais vai stacionārais –, ir viens no apspriestākajiem un strīdīgākajiem spēlmaņu tematiem. Katram ir savas vēlmes un vajadzības, līdz ar to viennozīmīgas atbildes uz šo jautājumu nav. Lai jūs spētu izvēlēties labāko un piemērotāko variantu, esam apkopojuši svarīgākos faktorus, kam jāpievērš uzmanība. 

Veiktspēja
Intel, AMD un Nvidia portatīvo datoru procesori un videokartes nav tik jaudīgas kā stacionārā datora detaļas, lai gan atsevišķi modeļi ir pat ļoti līdzīgi. Straujā tehnoloģiju attīstība nodrošinājusi, ka mūsdienās pieejams ne viens vien jaudīgs portatīvais dators spēlēm

Datora veiktspēja galvenokārt saistīta ar datora specifikācijām, tomēr tiek uzskatīts, ka, pat ja portatīvajam un stacionārajam datoram ir līdzīgas specifikācijas, stacionārais dators būs jaudīgāks. Lielāka šasija un ventilatori nodrošina labāku dzesēšanu un siltuma izkliedi, savukārt zemāka temperatūra nodrošina augstāku veiktspēju. 

Ērtums
Dažādu portatīvo datoru modeļu izmērs un svars var atšķirties, tomēr kopumā jebkurš portatīvais dators ir pārnēsājams. Savukārt stacionārais dators noteikti nav pārnēsājams, līdz ar to tas paredzēts lietošanai konkrētā vietā. Atliek vien izlemt, vai datorspēles vienmēr spēlēsiet tikai mājās vai tomēr vēlēsieties to darīt arī ārpus mājas.

Atjauninājumi
Kompaktā dizaina dēļ var būt sarežģītāk papildināt vai nomainīt portatīvā datora detaļas. Portatīvajiem datoriem iespējams papildināt RAM atmiņu, taču procesora vai videokartes atjaunināšana iespējama vien retos gadījumos. Iegādājoties portatīvo datoru, ņemiet vērā, ka dators vairumā gadījumu kalpo tik ilgi, cik tā iekšējās sastāvdaļas – līdz ko tās vairs neapmierinās vajadzības, vienkāršāk būs iegādāties jaunu datoru.

Modulārā dizaina dēļ lielākajai daļai stacionāro datoru komponentes iespējams atjaunināt pavisam vienkārši. Kad stacionārajam datoram sāk parādīties nolietojuma pazīmes, tā vietā, lai iegādātos jaunu datoru, varat atjaunot tā detaļas. Mūsdienās pieejama pat iespēja uzbūvēt pašam savu stacionāro datoru.

Piederumi
Portatīvajam datoram ir iebūvēts ekrāns, tastatūra un skārienpaliktnis, kas kalpo kā pele. Ikviens, kurš kādreiz izmantojis skārienpaliktni, zina, ka darbības ar to nav iespējams paveikt tik ātri kā ar peli, līdz ar to, spēlējot datorspēles, jums var būt lēnāka reakcija. Ērtākai spēlēšanai būs nepieciešams pievienot gan tastatūru, gan peli, un tas var ietekmēt arī spēles attēla kvalitāti. 

Stacionārajam datoram ekrāns, tastatūra un skārienpaliktnis ir kā atsevišķas detaļas, līdz ar to nav nepieciešams neko pievienot papildus. 

Skaņa
Skaņa ir viens no svarīgākajiem datorspēļu elementiem. Lai gan portatīvā datora skaļruņi nav tik skaļi, lai noslāpētu apkārtējos trokšņus, mūsdienu portatīvie datori ir pietiekami jaudīgi, lai ļautu netraucēti izbaudīt datorspēļu pieredzi. Atsevišķiem modeļiem iespējams pievienot arī tumbiņas. Diemžēl spēlējot portatīvā datora ventilators mēdz būt salīdzinoši skaļš, līdz ar to datora skaļrunis var likties mazāk jaudīgs. 

Šajā sakarā stacionārajam datoram ir milzīgas priekšrocības – tam var pieslēgt vairākas papildu skaņas iekārtas, kas pilnībā noslāpēs gan apkārtējos trokšņus, gan ventilatora skaņu. 

Tomēr pats svarīgākais ir, lai dators atbilst jūsu vēlmēm un vajadzībām. Ja datoru plānojat izmantot vairāk nekā 5 gadus, turklāt jums ir svarīgi jauninājumi un modernizācija, labākā izvēle būs stacionārais dators. Ja tomēr datoru plānojat izmantot gan datorspēlēm, gan citiem mērķiem un vēlaties to izmantot arī ārpus mājas, labākā izvēle būs portatīvais dators. 

MSI, Apple, HP, Asus portatīvie datori un citi pasaulē atzīti portatīvo datoru modeļi gan darbam un mācībām, gan datorspēlēm plašā izvēlē pieejami interneta veikalā 220.lv – ienāciet un izvēlieties sev piemērotāko!

 

 

 

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)