Banner 980x90

Meklēšanas rezultāti

Ainažu Ziemeļu mols

Ainažu Ziemeļu mols

Ainažos, tieši pirms Igaunijas robežas pa kreisi no ceļa
Komentāri
Ainažu mols ir 20. gs. sākuma Ainažu ostas darbības liecinieks, tas atrodas pie pašas Latvijas-Igaunijas robežas. Ainažu Ziemeļu mols izbūvēts ap 1912. gadu, lai savienotu ostas viļņlauzi ar Ainažu-Valmieras šaursliežu dzelzceļu. 
Ainažu jūrskolas muzejs

Ainažu jūrskolas muzejs

K. Valdemāra ielā 47, Ainaži, Salacgrīvas novads, LV–4035
Komentāri
​Kompaktā un idilliskā pilsēta Ainaži ir visas Latvijas  jūrniecības šūpulis. Pašā šūpuļa centrā šobrīd atrodas senās latvju jūrniecības slavas liecinieks - Ainažu jūrskolas muzejs. Šeit klases telpā pie tāfeles muzeja viesus vēlīgi sagaida pats senās jūrskolas priekšnieks, pēc tautības zviedrs, kapteinis Kristiāns Dāls (vaska figūra). 
Vidzemes akmeņainā jūrmala – Veczemju sarkanās klintis

Vidzemes akmeņainā jūrmala – Veczemju sarkanās klintis

Oltūži, Salacgrīvas novads
Komentāri
Vidzemes akmeņainā jūrmala ir 12 kilometrus garš jūras krasta posms, kur jūras krastā apskatāmi smilšakmens atsegumi. Šeit skatam atsedzas pirms 350-380 milijoniem gadu, devonas periodā, veidojušies smilšakmens ieži. 
Liepupes muiža 

Liepupes muiža 

Salacgrīvas novads,Liepupes pagasts, Liepupe, LV-4023
Komentāri
Liepupes muiža ir viena no izcilākajiem baroka arhitektūras pieminekļiem Latvijā. Laika un notikumu gaitā tā ir piedzīvojusi gan ziedu laikus, gan aizmirstību. Pateicoties muižas gādīgo saimnieku rūpēm, tā ir atguvusi savu senatnīgo skaistumu un lepnumu, atspoguļojot laikmetam raksturīgo noskaņu. 
Minhauzena muzejs

Minhauzena muzejs

Duntes muiža, Liepupes pagasts, Salacgrīvas novads, LV-4023
Komentāri
Minhauzena muzejs palīdz atdzimt atmiņā stāstiem par pulkveža Hieronīma Kārļa Frīdriha barona fon Minhauzena neticamajiem piedzīvojumiem. Dažus dzīves skaistākos gadus Minhauzens  ar savu dzīvesbiedri Jakobīni ir pavadījis Latvijā, Duntes muižā, kur nu jau gadsimtiem ilgi cilvēki nebeidz stāstīt fantastiskos atgadījumus no barona dzīves. 
Nēģu tacis

Nēģu tacis

Meldru iela 18, Salacgrīva, Salacgrīvas pilsēta, LV-4033
Komentāri
Nomēģināt Salacas nēģi vislabāk ir šeit, Salacgrīvā, no augusta līdz februārim, kur ar saimnieku gādību tas turpat, uz karstām oglēm, tiek rūpīgi pagatavots. Tikai Salacgrīvā mūsdienās nēģu zvejai joprojām lieto murdu taci – unikālu zvejas paņēmienu ar daudzu gadsimtu vēsturi. Pirmais Salacas nēģu tacis ir īpašas konstrukcijas laipa, no tā upes straumē iegremdē nēģu murdus un notiek zveja. 
Randu pļavas un putnu vērošanas tornis

Randu pļavas un putnu vērošanas tornis

Pie jūras, VIA Baltica ceļa posma Kuiviži - Ainaži 9. kilometrā
Komentāri
Randu pļavas ir dabas liegums, kas aptver Vidzemes jūrmalas posmu no Ainažiem līdz Kuivižiem. Šeit 200 ha platībā sastopama trešdaļa Latvijas augu sugu jeb aptuveni 600 sugas, tai skaitā 37 Latvijā un citās Eiropas valstīs retas un apdraudētas. 

Rezultāti kartē