Kā atgūt matiem skaistumu un jaunību

Matus ik dienu ietekmē apkārtējā vide, laika apstākļi, veidošanas ierīces, krāsošana, balināšana un citi faktori, kas liek tiem zaudēt spēku un mirdzumu. Tāpēc aktuāls ir jautājums, kā efektīvi atjaunot bojāto matu struktūru un arī padarīt tos izturīgākus pret apkārtējās vides ietekmi? Lūk, dažas idejas, kuras varat izmantot arī jūs, lai padarītu savus matus spēcīgākus un veselīgākus.

Matu kopšanas līdzekļi ar keratīnu
Keratīns ir olbaltumviela, kas veido matu struktūru, tāpēc tā lieliski noder arī, lai panāktu matu izskata uzlabojumus, ja tie kļuvuši trausli un neveselīgi. Keratīns spēj atjaunot matu struktūru un apjomu no ārpuses. Izmantojot matu kopšanas līdzekļus, kuri satur keratīnu, iespējams padarīt matus spēcīgākus, gludākus un spīdīgākus. Keratīns matiem pieejams gan koncentrētā veidā un tiek izmantots, lai veiktu matu taisnošanas un atjaunošanas procedūras, kā arī pieejami dažādi citi līdzekļi ar keratīnu – šampūni, maskas, spreji. Tie īpaši noderīgi tiem, kuri cīnās ar plāniem, smalkiem un spurainiem matiem. Izmantojot keratīnu saturošus līdzekļus, matu struktūra un izskats ievērojami uzlabosies. Atliek izvēlēties savu matu stāvoklim un vajadzībām piemērotākos produktus. Profesionāls keratīns matiem un dažādi keratīnu saturoši līdzekļi plašā izvēlē pieejami interneta veikalā salonline.lv.

Botokss matiem ar spēcīgu atjaunojošo efektu
Līdzīgu iedarbību kā keratīns sniedz arī botokss matiem. Šo līdzekļu aktīvo vielu komplekss sniedz matu šķiedras nogludinošu, mitrinošu un atjaunojošu efektu. Pēc matu apstrādes ar botoksu, tie kļūst ievērojami biezāki, elastīgāki un spīdīgāki. Tie arī mazāk spurojas un labāk pakļaujas veidošanai. Botokss matiem pēc izaicinošajiem ziemas vai vasaras apstākļiem, kad ir bijusi spēcīga saules, vēja un citu faktoru ietekme, palīdzēs atgriezt matiem enerģiju un jaunību, padarot tos arī noturīgākus pret nelabvēlīgiem apstākļiem. Šie matu kopšanas produkti īpaši izstrādāti sausu, bojātu un nogurušu matu kopšanai un atjaunošanai, tiem piemīt arī pretnovecošanās funkcija. Tomēr ar šo līdzekļu lietošanu jābūt piesardzīgiem, vislabāk to darīt pie sava friziera, lai tiktu ievērota pareiza matu apstrādes procedūra.

Profesionālas matu eļļas un maskas
Vēl noderīgs papildinājums citiem matu kopšanas līdzekļiem, kas tiek izmantoti ikdienā sausu, vāju un bojātu matu aprūpei, būs dažādas matu maskas un arī matu eļļas. Tās var piemeklēt atbilstoši matu tipam un stāvoklim, kā arī aktuālajai problemātikai. Matu masku ieteicams lieto 1–2 reizes nedēļā, bet matu eļļu var nelielā daudzumā ieklāt pēc katras mazgāšanas vai pāris pilienus pievienot citam matu kopšanas līdzeklim, piemēram, kondicionierim vai matu maskai. Maskas un eļļas palīdzēs matus atjaunot intensīvāk, iekļūstot to dziļākajās šķiedrās, spēcinot, barojot un mitrinot. Eļļas ļoti labi nogludina matus un kopj spurainus un sašķeltus matu galus. 

Mazāk veidošanas ar karstām ierīcēm
Viens no iemesliem, kāpēc mati kļūst sausi, trausli un zaudē savu labo izskatu, ir to bieža veidošana ar karstajām ierīcēm, it īpaši matu taisnotāju un lokšķērēm. Lai uzlabotu matu izskatu un ļautu tiem atveseļoties, ieteicams uz kādu laiku līdz minimumam samazināt šo ierīču lietošanu. Ja arī tās izmanto, tad vienmēr jālieto arī speciāli termoaizsargājošie līdzekļi un jāizvēlas optimāla temperatūra, kādā veidot matus. Protams, labs ieguldījums būs profesionāli matu veidošanas rīki, kas spēj sniegt augstu efektivitāti ar iespējami mazāku negatīvo ietekmi uz matu stāvokli. Kad vien tas iespējams, labāk ļaut matiem izžūt pašiem.

 

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu