Limbažu novadā izstrādāti priekšlikumi skolu telpu sadalījumam un mācību programmām
Izglītības reformas ietvaros pie Limbažu pilsētas izglītības iestāžu reorganizācijas plāna šobrīd strādā izveidotā darba grupa. Tās uzdevums ir sagatavot priekšlikumus par skolas ēku racionālu izmantošanu, izglītības programmu pāreju, klašu komplektāciju, pedagoģiskā un tehniskā personāla nodarbinātību un citiem ar reformu saistītiem jautājumiem. Darba grupā strādā Izglītības nodaļa, skolu direktori, pedagogi un skolu arodbiedrību pārstāvji, to vada pašvaldības izpilddirektors Agris Blumers.Notikušas jau vairākas darba grupas sanāksmes. Lai iepazītos ar situāciju, apsekotas pilsētas izglītības iestādes, gūstot priekšstatu par tajās esošo telpu skaitu, platību un aprīkojumu. Darba grupas pārstāvji atzina, ka skolu apskate bijusi ļoti vērtīga un mainījusi sākotnējos viedokļus. Limbažu Jauniešu un pieaugušo vakara (maiņu) vidusskolas direktore Vaira Ābele pauda viedokli, ka Limbažu 3.vidusskolas ēkā jāievieto sākumskola (1. – 6.klase). Ēka ir visplašākā un plānots, ka tieši sākumskolā būs lielākais skolēnu skaits. 2.vidusskolas telpās būtu iespēja iekārtot vidusskolu. Savukārt kabinetu aprīkojums atbilstošs ģimnāzijai ir 1.vidusskolā. Šādam viedoklim piekrita arī Limbažu 1.vidusskolas direktore Ineta Zariņa un Limbažu 2.vidusskolas direktore Vija Jevdokimova. Pretējās domās bija Limbažu 3.vidusskolas direktors Agris Zakulis un pedagoģe Vitanda Sakse, izsakot šaubas, vai Limbažu vidusskola ietilps 2.skolas telpās. I. Zariņa gan atzīmēja, ka 2.vidusskola paredzēta 500 skolēnu lielam skaitam un telpu izmantošana atkarīga no precīzi saplānota darba. "Vasarā pieaicinātie izglītības eksperti arī atzina, ka racionāla ir vidusskolas izvietošana Rīgas ielā 30," atgādināja V. Jevdokimova. Pie telpu sadalījuma darba grupa ņēma vērā arī skolās īstenoto dabaszinātņu un matemātikas kabinetu aprīkošanas projektu nosacījumus. Tie paredz vēl 5 gadus pēc īstenošanas nodrošināt kabinetu izmantošanu to mērķiem. 3.vidusskolas saistības noslēdzas 2011.gada 31.augustā, savukārt 1. un 2.vidusskolā projekti tikko uzsākti.
Līdzšinējās sanāksmēs tika diskutēts arī par mācību programmu piedāvājumu. Katra skola prezentēja savu redzējumu, kādas programmas katrā no izglītības iestādēm varētu tikt īstenotas. Viedokļi atšķīrās, vai ģimnāzijā nepieciešams realizēt profesionāli orientēta virziena programmu. 3.vidusskolas pārstāvji šādu iespēju nesaredzēja. Taču A. Blumers norādīja, ka maksimāli jāizmanto valstī noteiktais ģimnāzijā realizējamo programmu skaits un ka šī profesionāli orientētā programma noteikti nedublēsies ar vidusskolā īstenoto programmu. Darba grupas vadītājs arī apliecināja, ka skolēniem būs iespēja pabeigt iesāktās programmas. Vakarskolas direktores vietniece Ilze Žūriņa uzsvēra vakarskolas specifisko mācību režīmu, tāpēc aicināja padomāt, kā to saglabāt un sabalansēt ar dienas skolas mācību grafiku, ņemot vērā, ka skolas apvieno un tās atradīsies vienā ēkā. "Nedrīkstam pazaudēt vakarskolas īpašo vidi," minēja I. Žūriņa.
9.februārī darba grupa ar balsojumu vienojās gan par mācību programmām, kas tiks realizētas katrā no skolām, par telpu izvietojumu. Ar 11 balsīm "par" tika atbalstīts priekšlikums, ka tagadējās 3.vidusskolas telpās atradīsies Limbažu sākumskola, 2.vidusskolas telpās - Limbažu vidusskola ar vakarskolu kā tās struktūrvienību. 1.vidusskolas telpās – Limbažu Valsts ģimnāzija. Pret šādu lēmumu bija A. Zakulis un V. Sakse. Limbažu pilsētas pārvaldniekam Mārim Beļauniekam kopā ar izglītības iestāžu vadītājiem tiks dots uzdevums izvērtēt, kādi līdzekļi nepieciešami pārkārtojumu veikšanai. Līdzekļi tam iezīmēti budžeta rezerves fondā. A. Blumers vēl piebilda, ka 3.vidusskolas telpās tiks izvietota mākslas skola, bet jautājums par bērnu bibliotēku paliek atklāts.
Par mācību programmām ar balsojumu tika atbalstīts priekšlikums, ka valsts ģimnāzija īsteno vispārizglītojošā, matemātikas, dabaszinību un tehnikas, humanitārā un sociālā, kā arī profesionāli orientēta virziena programmas. Vidusskola realizē vispārizglītojošā, profesionāli orientēta virziena programmas un otrā līmeņa pamatizglītības profesionāli orientēto pedagoģiskās korekcijas programmu (to šobrīd īsteno 2.vidusskola). Gan vidusskola, gan valsts ģimnāzija īsteno otrā līmeņa (7. – 9.kl.) pamatizglītības programmas. Vakarskola kā vidusskolas struktūrvienība realizē pamatizglītības, otrā līmeņa pamatizglītības pedagoģiskās korekcijas, vidējās izglītības vispārizglītojošā virziena programmas, arī neklātienes. Sākumskola īsteno pirmā līmeņa (1. – 6.kl.) pamatizglītības programmu un, ja nepieciešams, arī pirmā līmeņa pamatizglītības pedagoģiskās korekcijas programmu. Pret to bija 3.vidusskolas pārstāvji, uzskatot, ka viņu skolā jāatrodas topošajai Limbažu vidusskolai.
Darba grupa turpinās strādāt pie jautājumiem par skolu direktoru izvēli un personālu. Ar apstiprinātajiem priekšlikumiem par skolu telpām un mācību programmām darba grupa deputātus iepazīstinās apvienotajā komiteju sēdē . Uz sarakstu